Serwowzmacniacze przemysłowe

serwowzmacniacze przemysłowe

Serwowzmacniacze uniwersalne – seria przemysłowa

Wzmacniacze serwo i krokowe

Copley oferuje serwowzmacniacze przemysłowe do silników szczotkowych, bezszczotkowych oraz krokowych. Możliwość montażu panelowego i PCB zapewniają elastyczność instalacji. Dostępny jest pełny zestaw opcji sprzężenia zwrotnego. Wzmacniacze występują w wersjach z zasilaniem AC i DC.

Serwonapędy z serii przemysłowej to w pełni funkcjonalne wzmacniacze z konektorami, ekranowaniem EMI i uziemieniem PE, przez co nadają się do trudnych warunków przemysłowych. Wzmocnione wersje wybranych serwonapędów są dostępne także dla zastosowań wojskowych.

Oprogramowanie do konfiguracji i sterowania

Oprogramowanie do konfiguracji napędu Copley – CME – jest bardzo intuicyjne i zapewnia zaawansowane narzędzia diagnostyczne. Wbudowany indekser jest łatwy w użyciu. W przypadku bardziej złożonych aplikacji, Copley Programming Language (CPL) zapewnia elastyczny język wysokiego poziomu z rozbudowanymi możliwościami edycji i debugowania.

Sieciowe narzędzia programowe sprawiają, że uruchomienie wieloosiowego systemu sterowania jest szybkie i proste. Sprawdzony kod źródłowy do sterowania i zarządzania sieciami EtherCAT i CANopen ułatwia implementację aplikacji. Migracja z CANopen do EtherCAT jest prosta i bezproblemowa.

Architektura PC

Wzmacniacze Copley bezproblemowo komunikują się zarówno po CANopen, jak i po EtherCAT – sieciami preferowanymi dla systemów komputerowych. Wzmacniacze są również zintegrowane z narzędziami programistycznymi innych producentów, takimi jak CoDeSys, co umożliwia tworzenie w komputerze kompletnych rozwiązań sterowania ruchem w wielu osiach. Copley obsługuje również proste protokoły ASCII i szeregowe protokoły binarne poprzez port RS-232, z wykorzystaniem CAN.

Sterowniki ruchu

Zarówno tradycyjny interfejs poleceń prądu / prędkości +/- 10 V, jak i PWM, są wbudowane we wszystkie wzmacniacze.

Systemy PLC

Sterowanie za pomocą urządzeń PLC zapewnia interfejs krok / kierunek, a także wybór I / O i wykonanie predefiniowanych programów indeksujących. Dostępny jest również interfejs poleceń ASCII.

Kontrola pola magnetycznego:

  • Optymalna orientacja pola magnetycznego
  • Silniki pracują szybciej i mają zapewnione lepsze chłodzenie

Wydajność serwa i PWM:

  • Zagnieżdżone pętle o wysokiej przepustowości
  • Filtr “biquad” do filtrów wycinających lub niskoprzepustowych
  • Wysokowydajny dynamiczny PWM
  • Filtr krawędziowy dla niskiej emisji

Technologia silników krokowych:

  • Niski poziom hałasu
  • Precyzyjne mikrokroki, niski rezonans
  • Tryb serwo do sterowania w zamkniętej pętli
  • Kompensacja momentu obrotowego

Zalety serii Copley PLUS

Serwowzmacniacze przemysłowe serii PLUS obsługują EtherCAT lub CANopen i oferują rozszerzone opcje sprzężenia zwrotnego. Metalowe obudowy gwarantują najwyższy poziom odporności na zakłócenia. Wersje wieloosiowe zapewniają najniższy koszt na oś. Wzmacniacze serii PLUS wyposażone są w przetworniki A/D wysokiej rozdzielczości, zapewniające optymalną kontrolę prądu, a także szybkie, sprzętowe rejestrowanie położenia i wyzwalanie wartości zadanej.

Bezpieczeństwo STO

Norma bezpieczeństwa STO we wzmacniaczach panelowych PLUS eliminuje konieczność używania drogich styczników i skomplikowanego okablowania. Dostępne są dwa niezależne wejścia w celu wdrożenia funkcji STO i zapewnienia zgodności systemu z SIL 3 (IEC 61800-5-2) oraz kategorią 3 PL d (ISO 13849-1).

Darmowe oprogramowanie

Webinary

Katalogi

Szkolenia

Wsparcie techniczne

Karty katalogowe