Silniki z napędem

silniki liniowe z wbudowanym napędem

Silniki liniowe z wbudowanym napędem

Jednostka napędowa PD03 składa się z kompaktowego silnika liniowego i zintegrowanego napędu.  Ta innowacyjna koncepcja pozwala na wyeliminowanie sterownika z szafy sterowniczej dla napędów liniowych, co znacznie skraca czas instalacji i zmniejsza koszty. Ponadto otwiera to możliwość efektywnego połączenia kilku urządzeń w układzie szeregowym. Ta nowa generacja silników może być z łatwością wykorzystywana do realizacji modułowych koncepcji maszyn.

Wewnątrz PD03 znajduje się silnik liniowy serii 37Sx120F-HP. Ten krótki typ silnika może pracować z maksymalną siłą do 255 N i prędkość do 3,8 m/s. Wewnątrz PD03 znajduje się silnik liniowy serii 37Sx120F-HP. Zakres skoku wynosi do 1480 mm. Podobnie jak wszystkie silniki LinMot, również ten model może być dowolnie pozycjonowany oraz charakteryzuje się wysoką stabilnością pracy i długą żywotnością, nie posiadając przy tym elementów podlegających zużyciu.

Napęd zasila silnik prądem do 25 A i jest wyposażony w przemysłowy interfejs komunikacyjny Ethernet. Dostępne są również EtherCAT, ProfiNet, Ethernet IP, Sercos III i Powerlink. Obsługiwane są również profile: CoE, CiA402, SoE i PROFIdrive. Interfejs konfiguracyjny RS232 i przełącznik DIP są zainstalowane za osłoną ochronną, co gwarantuje spełnienie wymogów szczelności. Kompletne silniki liniowe z wbudowanym napędem spełniają tym samym klasę ochrony IP 65, dzięki temu zapobiega wnikaniu pyłu i mgły wodnej.

Cechy:

  • wysoce wydajny silnik liniowy z wbudowanym napędem
  • kompaktowa forma
  • duża dynamika
  • możliwość zastosowania w połączeniach łańcuchowych
  • zintegrowany kołnierz montażowy
  • mały nakład pracy przy podłączaniu okablowania
  • innowacyjna koncepcja produktu, dzięki której sterownik w szafie sterowniczej nie jest już potrzebny

Darmowe oprogramowanie

Filmiki instruktażowe

Webinary

Katalogi

Szkolenia

Wsparcie techniczne