Seria KE300

Seria falowników KE300

Seria falowników KE300 marki Micno

Micno KE300 to seria wysokowydajnych, jedno- oraz trzyfazowych falowników o mocach od 0,4 do 630 kW. Dostępne są 2 opcje sterowania tymi falownikami: skalarne i wektorowe. Ich wybór możliwy jest w menu falownika poprzez zmianę tylko jednego parametru. Zintegrowany interfejs RS-485, obsługujący protokół Modbus RTU, ułatwia komunikację falownika z innymi urządzeniami.

Seria falowników KE300 Micno posiada programowalne, wielofunkcyjne wejścia i wyjścia analogowe oraz wejścia dyskretne. Istnieje możliwość montażu przedniego panelu falownika poza jego obudową. Pozwala to na wyprowadzenie frontu falownika np. na szafę sterowniczą maszyny.

Micno oferuje zadawanie częstotliwości na dziesięć możliwych sposobów, między innymi przez potencjometr znajdujący się na klawiaturze, użycie wejść analogowych czy komunikację przez Modbus.

Falowniki Micno pozwalają wykorzystać 16 predefiniowanych komend ruchu, co pozwala realizować w urządzeniu proste funkcje sterownika PLC. Po wykonaniu pełnego cyklu pracy falownik może powrócić do częstotliwości sprzed wykonania cyklu, zatrzymać się, lub w dalszym ciągu powtarzać w pętli zadany cykl. Obsługa funkcji PID pozwala na pracę w trybie zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego. Krótkotrwała przeciążalność oferowanych przez nas urządzeń wynosi do 200%. Dzięki wbudowanej funkcji autotuningu, dla jeszcze lepszej kontroli falownik potrafi w bardzo precyzyjny sposób identyfikować parametry silnika, takie jak: rezystancja wirnika i stojana, dane dotyczące indukcyjności, prąd przy braku obciążenia. Wymagane jest jedynie wpisanie podstawowych parametrów podanych na tabliczce znamionowej silnika.

Główne cechy falowników KE300:

  • zasilanie 1-fazowe: od 0,4 kW do 2.2 kW
  • zasilanie 3-fazowe: od 0,75 kW do 630 kW
  • wbudowany potencjometr do regulacji częstotliwości
  • odpinany panel sterujący
  • wewnętrzny regulator PID – sterowanie w pętli zamkniętej
  • programowalne wejścia oraz wyjścia cyfrowe i analogowe
  • RS485 z protokołem Modbus-RTU
  • podstawowe funkcje PLC

Katalog

Szkolenia

Wsparcie techniczne

Broszury informacyjne

Zdjęcia

Instrukcje