Stwórz inteligentne biuro z panelami HMI Weintek

Opublikowano

10 listopada 2022

W ostatnich latach panele HMI doczekały się znacznych modernizacji w zakresie wydajności, wyglądu i wykorzystywanych technologii. W rezultacie, oprócz zastosowania paneli w automatyce fabrycznej, w których panele HMI już niezbędne, zaczęły one odgrywać coraz istotniejszą rolę w branży automatyki budynkowej. 

Firma Weintek produkująca panele HMI wykorzystała swoje produkty do wykreowania inteligentnej przestrzeni biurowej, w której zastosowano rozwiązania cMT X HMI. Weintek wykorzystał panele HMI do zarządzania oświetleniem, klimatyzacją, rezerwacją sal konferencyjnych i dostępem gości. Na stworzenie tej wyjątkowej przestrzeni biurowej wpłynęły wieloplatformowe, zdalne i bezprzewodowe rozwiązania monitorowania HMI. 

Najważniejsze cechy

1. Inteligentna Centralna Kontrola

Oświetlenie oraz centralna klimatyzacja różnych obszarów mo być kontrolowane z jednego ekranu HMI. HMI umożliwia planowanie cykli włączania/wyłączania zasilania, a także pozwala dostosowywać ustawienia klimatyzacji do danych pogodowych z zewnętrznego źródła (w celu uzyskania optymalnej temperatury w pomieszczeniach). Zużycie energii jest stale rejestrowane, analizowane i optymalizowane.   

panel HMI Weintek

Funkcje: Integracja ze sterownikami PLC, Wyświetlanie trendów, Dziennik danych historycznych, Harmonogram, JavaScript (Web API) 

2. Inteligentna sala spotkań

Każda sala konferencyjna posiada dedykowany HMI, za pomocą którego można sterować niezależnym systemem klimatyzacji sali. Każdy HMI wyświetla na ekranie informacje o rezerwacji w czasie rzeczywistym, a dane pobierane są z serwera. Powiadomienia mogą być wysyłane do uczestników przed spotkaniami.   

Rezerwacja sali przez panel HMI

Funkcje: Integracja ze sterownikami PLC, JavaScript (Web API), Email 

3. Zdalne sterowanie bezprzewodowe

Stan każdego obszaru można obserwować zdalnie w zaciszu swojego fotela nie ma potrzeby podchodzić do panelu HMI! Nie ma Cię na miejscu? To żaden problem! Użyj telefonu lub tabletu w dowolnym momencie. Wszystkie HMI obsługują WeinCloud i są podłączone do Internetu, co umożliwia zdalną aktualizację programu i ustawień HMI.

zdalny dostęp do panelu Weintek

Funkcje: cMT Viewer (APP), VNC Viewer, WebView (monitoring przez sieć), Weincloud EasyAccess 2.0 

4. Zarządzanie dostępem gości

Panel HMI przy wejściu wita gości i przeprowadza rejestrację gości, po czym przesyła powiadomienie push do recepcji z informacjami o gościach. Rejestr gości jest digitalizowany i zapisywany w bazie danych, co ułatwia dostęp do danych i zarządzanie nimi.

Rejestracja gości w panelu HMI

Cechy: Weincloud  EasyAccess 2.0 (Push Notification), Serwer baz danych

Inteligentne panele HMI doskonale sprawdzają się w biurze, usprawniając i ułatwiając pracę. Mamy wobec tego nadzieję, że zobaczymy coraz więcej inteligentnych aplikacji biurowych, które poprawią jakość naszych miejsc pracy.