WeinCloud – kompleksowa platforma do monitorowania

Opublikowano

29 listopada 2021

Przedsiębiorstwa potrzebują działań, które przyśpieszą ich transformację cyfrową. Jednym z takich rozwiązań jest integracja z chmurą, która odgrywa kluczową rolę w rozwoju działalności danej organizacji. Niestety liczne bariery techniczne i kosztowe powstrzymują firmy przed jej wdrożeniem. Mając na uwadze potrzeby, Weintek wprowadza nową usługę Weintek Cloud Service. Weincloud składa się z EasyAccess 2.0, istniejącej usługi zdalnego dostępu oraz nowej usługi „Dashboard” opartej na chmurze. Celem Weincloud jest efektywniejsze wykorzystywanie zasobów cyfrowych, poprawa wydajności produkcji i lepsze monitorowanie.

Czym jest pulpit?

Pulpit w chmurze (Dashboard) umożliwia wizualizację danych obiektowych, która pomaga menedżerom szybko uzyskać wgląd w sytuację. Po aktywacji usługi wystarczy tylko kilka kroków, żeby rozpocząć wysyłanie danych HMI i dostosowywać centrum monitorowania. Co ważne, nawet dane z różnych HMI mogą być wyświetlane na tym samym pulpicie.

Najważniejsze funkcje Weintek Cloud Service

Łatwa konfiguracja – zarządzanie kontami użytkowników, urządzeniami i tagami w ramach obsługi Weincloud.

Przyjazny interfejs użytkownika  –  szybkie tworzenie pulpitów za pomocą intuicyjnego edytora „przeciągnij i upuść” w przeglądarce www.

Wizualizacja danych  – synchronizowanie i wyświetlanie danych z różnych źródeł na jednej zakładce.

Weincloud

Dzięki zaawansowanemu połączeniu HMI i wysokiej mocy obliczeniowej, dane produkcyjne i wskaźniki wykorzystania mogą być wyświetlane w dashboardzie. Warto podkreślić, że dzięki Weincloud użytkownicy mogą uzyskać wgląd w swoje operacje z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy, że otworzą przeglądarkę na swoim komputerze. Co ważne, nie muszą martwić się o szczegóły techniczne, hosting serwera czy  programowanie aplikacji.

Z racji, że EasyAccess 2.0 jest częścią Weincloud, w celu uzyskania efektywnego zarządzania HMI i kontami użytkowników, zapewniony został zintegrowany interfejs. Należy pamiętać, że EasyAccess 2.0 i Dashboard są licencjonowane oddzielnie. Użytkownicy mogą swobodnie korzystać z funkcji oddzielnie lub z obu jednocześnie, zgodnie ze swoimi potrzebami.

Data uruchomienia usługi6 września 2021
ModeleSeria cMT X
OprogramowanieEasyBuilder Pro V6.06.01.383 lub nowsze
CenaDo 31 sierpnia 2022 roku, Dashboard może być używany bezpłatnie tylko z urządzeniami z serii cMT X aktywowanymi za pomocą EasyAccess 2.0.

Dodatkowo zapraszamy do obejrzenia webinaru WeinCloud – zdalny monitoring maszyn w przeglądarce stron www. Z webinaru dowiesz się jakie są:

  • przeszkody w monitoringu maszyn/procesów znajdujących się w rozproszonych lokalizacjach
  • czynności prowadzące do stworzenia dostępnej jako strona www wizualizacji dla monitoringu procesów  
Webinar_21_FB2 (1)