Rozwój, Innowacje i Współpraca: Wrażenia z międzynarodowych Targów SPS 2023

Opublikowano

28 listopada 2023

W dniach 1416 listopada odbyły się jedne z największych międzynarodowych targów dotyczących automatyzacji przemysłowej  SPS: Smart Production Solutions. Targi SPS co roku gromadzą grono ekspertów, producentów i użytkowników, którzy poszukują najnowszych rozwiązań i trendów w automatyce przemysłowej, włączając w to systemy sterowania, rozwiązania IT w produkcji, technologie napędowe, interfejsy przemysłowe, technologię budowy maszyn czy oprogramowanie przemysłowe.

blank

Wymieniamy doświadczenia i szkolimy się

Wizyta na targach SPS była dla nas nie tylko możliwością na zapoznanie się z najnowszymi trendami, ale była też okazja na spotkanie z naszymi producentami, takimi jak Trio, LinMot, Fatek, Sesame czy Copley Controls. Na spotkaniach wymienialiśmy się wiedzą i zgromadzonym przez ubiegłe miesiące doświadczeniem oraz omawialiśmy możliwości poszerzenia oferowanych w naszym asortymencie produktów.

Jesteśmy doceniani

Nasze działania w ramach automatyzacji przemysłu w Polsce spotkały się z uznaniem międzynarodowego grona dystrybutorów, czego wyrazem jest nagroda otrzymania od Trio Motion za najlepszą aplikację dla naszego specjalisty, Dominika Turczyńskiego, któremu serdecznie gratulujemy! Aplikacją stworzoną przez Dominika było oprogramowanie do pięcioosiowej maszyny CNC. 

blank

Nowości, nowości...

Rok 2024 zapowiada się pod znakiem nowych rozwiązań wprowadzonych do naszej oferty. Rozwiązania te mają odpowiedzieć na potrzebę przedsiębiorców szukających sprawnych i skutecznych rozwiązań automatyzacji swojego przemysłu. 

Trio Motion

Oferta popularnej serii serwowzmacniaczy DX od Trio Motion zostanie rozszerzona o nowy napęd DX1 z napięciem 48V, który będzie dedykowany do silników 50W i 100W. Premiera planowana jest na drugą połowę 2024 roku.

LinMot

LinMot zmierza w rozwój rozwiązań dedykowanych przemysłowi spożywczemu i farmaceutycznemu. Z tego powodu LinMot inwestuje w rozwinięcie oferty silników ze stali nierdzewnej, które świetnie spełniają swoją rolę w środowiskach wymagających zachowania szczególnych warunków czystości. Na stoisku mogliśmy obejrzeć silniki liniowe w akcji:

Fatek

Fatek kontynuuje inwestowanie w rozwój zdalnych rozwiązań na linii produkcyjnej. W ofercie znajdziemy FATEK IoT, które łączy czujniki, urządzenia i dane, pozwalające na zdalny monitoring i zarządzanie produkcją. 

Sesame

Zapowiadane są nowe przekładnie falowe i przekładnie do wózków jezdnych AGV. 

Copley Controls

Branża sterowania ruchem została wzbogacona w 2023 roku o napędy serii Nano od Copley Controls, które charakteryzują się niewielkim rozmiarem wynoszącym zaledwie 35 x 30 x 23.4 mm. Kompaktowy rozmiar napędów Nano daje integratorom elastyczność montażu jednostek bezpośrednio na silniku lub w przegubach robota.  

blank
Napęd Nano jest niewiele większy od loga MultiProjektu na koszuli firmowej