Czy zdarzyło Ci się, że…

Opublikowano

19 stycznia 2018

Niejednokrotnie rozwijając aplikację i testując nowe rozwiązania powstaje wiele wersji programu. Może wtedy pojawić się wątpliwość, czy obecnie wgrana wersja na sterowniku PLC jest tą, którą chcemy zarchiwizować. Obecnie w najnowszej wersji oprogramowania WinProLadder V3.26 od Fatek mamy możliwość porównania programu, z programem wgranym na sterownik PLC. Aby to uczynić nie musimy zatrzymywać pracy sterownika, wystarczy uruchomić program WinProLadder, a następnie otworzyć wybrany projekt. Następnie z zakładki PLC “Szybka kontrola” wybieramy opcję Porównywanie programów:

porównywanie programów

Definiujemy połączenie i klikamy OK:

porównywanie programów

Oprogramowanie rozpocznie porównywanie programów:

porównywanie programów

Jeśli programy są takie same, otrzymamy komunikat:

porównywanie programów

Jeśli programy różnią się od siebie, otrzymamy następujący komunikat:

porównywanie programów

Klikając przycisk opisany jako “Raport Opis”, możemy uzyskać informację o liniach, w których występują różnice w programie:

porównywanie programów

Raport możemy zapisać do pliku .txt klikając na przycisk “Raport rozbieżności”.

Autor: Jarosław Pawełek

Absolwent Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na kierunku Automatyka i Robotyka ze specjalnością Automatyka i Metrologia. Przygodę z automatyką rozpoczynał w firmie od stanowiska praktykanta. Przechodząc kolejno na stanowisko Doradcy ds. technicznych oraz obecnie zajmując stanowisko Kierownika Działu Wsparcia Technicznego stara się zapewniać najlepsze wsparcie merytoryczne dla naszych klientów. Prywatnie miłośnik fotografii.