Publikacje - Multiprojekt
KURSY ONLINE WEBINARIA

Publikacje

Maszyna do napełniania i zamykania z LinMot
2019-12-12
Maszyna do napełniania i zamykania z LinMot

Systemy zamykania mogą zostać zaprojektowane w sposób o wiele bardziej elastyczny - w odróżnieniu do konwencjonalnych technologii krzywki. Wykorzystane do tego sprawdzają się silniki liniowo-obrotowe, które sięgnął Tölke, specjalista w branży maszyn pakujących, wyposażając nową wysokowydajną maszynę do napełniania i zamykania w liniowo-obrotowe silniki firmy LinMot. Operator systemu korzysta z krótkich czasów ustawiania, krótszych przestojów i szerszej gamy zastosowań dla maszyn.

 

czytaj więcej
cMT-CTRL01 - programowalny kontroler logiczny IIoT
2019-12-09
cMT-CTRL01 - programowalny kontroler logiczny IIoT

IIoT rozpoczynając rewolucję w Przemyśle 4.0, sprawił, że zaczęto chętniej szukać sposobów na modernizację fabryk poprzez wprowadzanie inteligentnych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw potrzebom, Weintek zintegrował program CODESYS i  bramę IIoT, przedstawiając cMT-CTRL01, programowalny kontroler logiczny IIoT. Jest to nowy model z wbudowanym CODESYS, który oprócz pracy ze wszystkimi modułami iR, oferuje wsparcie dla protokołów IIoT oraz usługę zdalnego dostępu EasyAccess, spełniając swoją podstawową rolę w inteligentnym systemie automatyzacji.

 

czytaj więcej
Ruch pod kontrolą
2019-11-08
Ruch pod kontrolą

Poznaj zaawansowane funkcje Trio Motion, Estun, Sesame. Czwarta faza rewolucji przemysłowej jest związana z wykorzystywaniem nowych modeli produkcji. Przemysł 4.0 znajduje głównie zastosowanie w tak zwanych inteligentnych fabrykach. Głównym jego celem jest dążenie do precyzyjnego, końcowego produktu, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich kosztów. 

czytaj więcej
LinMot a Sprawa Polska
2018-05-21
LinMot a Sprawa Polska
Uwarunkowania historyczne, a tym samym gospodarcze nie pozwoliły Polsce stać się potęgą gospodarczą w Europie. Kraje świata zachodniego są niekwestionowanymi liderami w rozwoju technologii. I mimo, że sytuacja zmienia się na lepsze, to wiele interesujących urządzeń trzeba importować. A nowoczesne technologie są kosztowne. Jednak ten truizm jest często opacznie rozumiany. Buduje przekonanie, że zaawansowane urządzenia są tylko dla najbogatszych. Ale to bogaci oszczędzają i dlatego są bogaci. Przyjrzyjmy się
szwajcarskiemu siłownikowi liniowemu, którego porównamy, pod kątem kosztów zakupu i kosztów eksploatacji, z prostym i znanym siłownikiem pneumatycznym – powszechnie określanym jako tani.
czytaj więcej
Zdalne HMI
2018-03-01
Zdalne HMI
Ostanie dziesięć lat należy zdecydowanie do dynamicznego rozwoju aplikacji mobilnych. Poza aplikacjami ułatwiającymi życie przeciętnego użytkownika dostępne są również takie,  które przeznaczone są dla specjalistów, a w związku z tym dziedziną tą zajmują się również producenci paneli HMI.
czytaj więcej
PLC Fatek - intuicyjny, zaawansowany, wszechstronny
2017-06-09
PLC Fatek - intuicyjny, zaawansowany, wszechstronny
Sterowniki PLC FATEK to sprawdzone urządzenia, które mogą zostać wykorzystane zarówno w prostych, jak i zaawansowanych aplikacjach. W ciągu ponad dziesięcioletniej obecności firmy FATEK na polskim rynku sterowniki tej marki znalazły zastosowanie w tysiącach różnego rodzaju projektów, wdrożonych w rodzimych przedsiębiorstwach.
czytaj więcej