Weintek – wspierane drukarki HP

Opublikowano

21 października 2020

Panele HMI Weintek (sierii i, iE, XE, eMT, mTV ) wspierają drukarki HP posiadające protokół PCL 5 i język sterowania drukarką PostScript 3.

Oto kilka uwag dotyczących wyboru drukarki HP:

Pierwsza uwaga: Wybierz drukarkę obsługującą protokół PCL5 lub jego nowsze wersje. Drukarki z nowszą wersją tego protokołu powinny obsługiwać protokół PCL 5, ponieważ język PCL jest kompatybilny wstecznie.

Druga uwaga: Wybierz drukarkę, która nie wymaga dodatkowego sterownika. W witrynie https://developers.hp.com/hp-linux-imaging-and-printing/supported_devices/index#note8 można znaleźć szczegółowe informacje o drukarkach HP. Drukarki współpracujące z panelami Weintek w kolumnie Driver Plug-in będą posiadać słowo NO.

Trzecia uwaga: W przypadku korzystania z panelu z Ethernetem, można użyć aplikacji EasyPrinter do przesłania obrazu do komputera w celu jego wydrukowania. EasyPrinter działa jako serwer wydruku, zadania wydruku są wysyłane z HMI do aplikacji zainstalowanej na komputerze przez Ethernet i drukowane przez dowolną drukarkę obsługiwaną przez ten komputer.