Sterowanie ruchem z Trio Motion

Trio Motion - ekspert w dziedzinie ruchu

Trio Motion od 1987 roku produkuje elastyczne i ekonomiczne rozwiązania, które umożliwiają sterowanie złożoną automatyką i maszynami. Ich produkty stosowane są w wielu zakładach produkcyjnych, tam gdzie sterowanie ruchem odgrywa kluczową rolę. Co więcej, Trio oferuje także konsultacje z ekspertami w celu stworzenia rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

sterowanie ruchem
sterowanie ruchem

Sterowanie ruchem z rozwiązaniami Trio

Firma Trio Motion to producent innowacyjnych rozwiązań, za sprawą których sterowanie ruchem jest efektywniejsze.  Głównym celem firmy jest dostarczanie Klientom produktów o najwyższej jakości. Aby to zapewnić, Trio nieustannie podwyższa normy jakościowe i stosuje innowacyjne procesy doskonalenia produkcji. W ofercie Trio posiada:

sterowniki ruchu

Kontrolery ruchu

W swojej ofercie Trio posiada kontrolery ruchu sterowane konwencjonalnie oraz za pomocą EtherCAT. Te pierwsze zapewniają sterowanie 2-16 osi krok / kierunek lub analogowe i protokół CANopen do komunikacji z modułami wejść / wyjść). W tych drugich, sterowanych za pomocą EtherCAT, napędy (do 128 osi) oraz wszystkie sygnały cyfrowe i analogowe są synchronizowane w jednej, szybkiej sieci o minimalnym czasie cyklu 125 μs.  

Serwonapędy

Zestaw serwonapędu Trio składa się z serwowzmacniacza DX3 lub DX4 oraz silnika serwo MXM lub MXL. Sterowanie ruchem z tymi urządzeniami cechuje się niezawodnością. Dostępne są w szerokim zakresie mocy, z możliwością wyboru kilku opcji sprzężenia zwrotnego. Idealnie sprawdzą się w układach wymagających wysokiej dynamiki, dużej precyzji oraz powtarzalności pozycjonowania. 

 

serwonapędy Trio
robot SCARA

Roboty SCARA

Robot SCARA to manipulacyjny robot przemysłowy o samonośnej konstrukcji. Zaopatrzony jest w 3 osie obrotowe i jedną oś przesuwną (góra – dół). Jego głównym zadaniem jest wykonywanie zaprogramowanych wcześniej poleceń w jednej płaszczyźnie na małej przestrzeni.

Co zyskasz wybierając komponenty Trio Motion

Najwyższą jakość produktów

Wszystkie komponenty Trio są badane pod kątem zgodności z międzynarodowymi normami, a sama produkcja objęta jest certyfikatem systemu zarządzania jakością ISO9001:2015.

sterowanie ruchem
sterowanie ruchem

Innowacyjne rozwiązanie

Firma nieustannie podwyższa normy jakościowe i stosuje innowacyjne procesy doskonalenia produkcji. Posiada specjalistyczny zespół badawczo-rozwojowy, który jest odpowiedzialny za projektowanie nowoczesnych urządzeń, z którymi sterowanie ruchu jest efektywniejsze.

Koncepcje dopasowaną do indywidualnych potrzeb

Klienci mogą wykorzystać standardowe pomysły proponowane przez firmę,
ale także stworzyć rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb.

sterowanie ruchem
sterowanie ruchem

Kompletne rozwiązanie

Trio dostarcza zestawy urządzeń połączonych ze sobą za pomocą interfejsu. Dzięki temu klient otrzymuje kompletne rozwiązanie, które może zastosować w najbardziej skomplikowanych projektach.

7 powodów dlaczego warto zainwestować w sterowniki

sterowanie ruchem

Jednolite i proste środowisko programowania

Oprogramowanie Motion Perfect pozwala na elastyczną kontrolę aplikacji wieloosiowych, przy jednoczesnym zminimalizowaniu nakładu pracy programistycznej. Program posiada łatwy do zrozumienia interfejs, który służy do szybkiego tworzenia aplikacji, konfiguracji kontrolera, monitorowania parametrów ruchu.

Łatwe programowanie złożonych ruchów

Język programowania TrioBASIC umożliwia tworzenie nawet najbardziej zaawansowanych ruchów. Gwarantuje łatwe programowanie wielu złożonych aplikacji. Dodatkowo pozwala użytkownikom na tworzenie programów modułowych, idealnych do ponownego użycia kodu, bardziej czytelnych.

sterowanie ruchem
sterowanie ruchem

Szyfrowanie programu

Project Encryptor to narzędzie, które umożliwia licencjonowanie własności intelektualnej programisty na rzecz poszczególnych koordynatorów ruchu.

Wybór interfejsu napędu

Użytkownik może wybrać do kontroli napędów taki interfejs, który najbardziej mu pasuje.  Umożliwi to łatwą integrację i zapewni maksymalna elastyczność. Przyszłość ruchu to ethernetowe protokoły komunikacyjne działające w czasie rzeczywistym.

sterowanie ruchem
sterowanie ruchem

Wybór komunikacji przemysłowej

Komponenty Trio mogą komunikować się ze standardowymi urządzeniami automatyki przemysłowej za pomocą licznych protokołów. Znacząco wpływa to na wzrost wydajności urządzeń i maszyn na powstałej linii produkcyjnej.

Dostosowywanie do indywidualnych potrzeb

Jeśli planujesz modernizację konstrukcji maszyny i nie znalazłeś rozwiązania swojego problemu w naszej ofercie, możemy zaoferować rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Sterowanie ruchem w Twojej fabryce może być prostsze!

sterowanie ruchem
sterowanie ruchem

Modułowa architektura

Szeroka gama kontrolerów ruchu z unikalną modułową konstrukcją zapewnia, że niezależnie od wybranego typu napędu, silnika i sprzężenia zwrotnego, można w prosty sposób je integrować. Użytkownik może wybrać te moduły, których faktycznie potrzebuje w sterowniku.

7 powodów dlaczego warto zainwestować w serwonapędy

sterowanie ruchem

Proste środowisko programowania

Tak samo jak w przypadku sterowników ruchu, serwonapędy współpracują z autorskim oprogramowaniem Motion Perfect. Program zapewnia gotowy interfejs pierwszej konfiguracji, automatyczny dobór nastaw regulatora w manual tuningu i wiele innych udogodnień. 

Protokoły komunikacyjne do wyboru

Kontrola ruchu może odbywać się poprzez wejścia lub też z wykorzystaniem dostępnych protokołów komunikacyjnych: Modbus, CANOpen oraz EtherCAT. 

sterowanie ruchem
sterowanie ruchem

Łatwa konfiguracja

Motion Perfect to oprogramowanie, które wykorzystuje się także do konfiguracji serwonapędów. Dzięki współpracy z programem użytkownik minimalizuje czas instalacji i wdrożenia. 

Bezpieczeństwo

Z racji szybkiego rozwoju automatyzacji zapewnienie bezpieczeństwa stanowi najwyższy priorytet. Serwonapędy Trio Motion posiadają certyfikaty SIL3, PLe, które gwarantują faktyczną ochronę. 

sterowanie ruchem
sterowanie ruchem

Szeroki zakres mocy

Wzmacniacze od Trio występują w wersjach o mocach od 50 W do 7,5 kW. W połączeniu z silnikami Trio tworzą serwonapędy, które oferują wysoką dynamikę i precyzję.

Wiele metod sterowania

Serwonapędy można sterować za pomocą protokołów EtherCAT i CANOpen oraz konwencjonalnie  – krok / kierunek, analog, wewnętrzny pozycjoner (Modbus RS485). 

sterowanie ruchem
sterowanie ruchem

Autodiagnostyka

Serwonapędy wyposażone są w rozbudowane mechanizmy autodiagnostyki. Systemy diagnostyczne nadzorują prawidłową pra oraz sprawdzają w czasie rzeczywistym parametry na linii produkcyjnej, tak aby zapewnić bezpieczeństwo urządzeniom i pracownikom.

7 powodów dlaczego warto zainwestować w roboty SCARA

robotyzacja

Instynktowna obsługa

Jeden skoordynowany system dedykowany do sterowania robotem i maszyną ułatwia obsługę oraz maksymalizuje wydajność pracy robota SCARA. Gwarantuje to także prostszą rozszerzalność i konserwację systemu, dzięki czemu użytkowanie robota jest łatwiejsze.  

Łatwość programowania

Ruch jest łatwiejszy do zaprojektowania w środowisku oprogramowania Trio (w tym IEC61131) niż w wielu sterownikach PLC. Koordynacja cyklu maszyny, wszystkich osi ruchu i robotów odbywa się w jednym środowisku programistycznym.  

robotyzacja
robotyzacja

Niezawodność systemu

Zintegrowany sterownik dla robotów SCARA i maszyny eliminuje możliwość wystąpienia problemów komunikacyjnych. Jedno środowisko przyśpiesza czas rozruchu maszyny i likwiduje problemy związane z transmisją danych między urządzeniami.  

Duża wydajność

Ściśle powiązane działania między osiami robota i maszyny poprawiają jakość i wydajność procesu. Co więcej, sterownik Trio można zaprogramować tak, aby sterował jeszcze większą częścią maszyny i integrował różne jej elementy, w tym także dodatkowe osie. 

robotyzacja
robotyzacja

Łatwa konserwacja

W robotach użyte są standardowe serwonapędy i silniki, dzięki czemu konserwacja i dobór części zmiennych jest prostsza. Wpływa to na minimalizowanie przestojów i zmniejszenie kosztów części zmiennych.  

Sterowanie ruchem z pomocą PLC

Robotami SCARA można wygodnie sterować przy użyciu PLC. Operatorzy, którzy potrafią obsługiwać programowalne sterowniki logiczne mogą bezpiecznie sterować swoim robotem oraz wyznaczać mu nowe zadania. 

robotyzacja
robotyzacja

Rozszerzania poprzez system wizyjny

Roboty przemysłowe SCARA można rozszerzyć poprzez dołączenie do nich systemu wizyjnego. Nadzór przez ten system umożliwia monitorowanie prowadzonego procesu oraz zmniejsza ingerencję człowieka w obsługę i kalibrację urządzenia. 

Realizacje, w których zastosowano komponenty Trio Motion

Zobacz jak działają komponenty Trio Motion

System Pionowego Pakowania VFFS

Trio przygotowało gotowe rozwiązanie dla branży opakowań – System Pionowego Pakowania VFFS. Producenci OEM i dostawcy automatyki mają trudności z szybkim uruchomieniem maszyn. Trio zidentyfikowało ten problem i stworzyło rozwiązanie oparte na szablonie aplikacji pakującej. Doradcy aplikacyjni dzięki korzystaniu z rozwiązania Trio Packaging Solution mogą zaprogramować dowolną maszynę pakującą. Za jego pomocą czas uruchomienia skraca się do kilku dni, co znacznie przyspiesza czas wprowadzenia produktu na rynek. 

proces pakowania

Zobacz proces pionowego pakowania krok po kroku