Elementy napędowe do przemysłu farmaceutycznego i higienicznego

Opublikowano

8 września 2020

Silniki do przemysłu farmaceutycznego

Szwajcarska firma LinMot oferuje elementy napędowe do zastosowań farmaceutycznych i higienicznych. Proponowane silniki liniowe zapewniają najwyższą dynamikę, mają wysoki stopień ochrony i są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu.

silniki liniowe do przemysłu farmaceutycznego

Silniki z prowadzeniem

Napęd liniowy o stopniu ochrony IP 64S, składający się z prowadnicy oraz zintegrowanego silnika liniowego LinMot. Opcjonalnie może być wyposażony w sprężynę magnetyczną MagSpring® i hamulec pneumatyczny. Silniki oferują skok do 575 mm i siłę szczytową 572 N.

Silniki liniowe ze stali nierdzewnej

Seria silników wykonana w całości ze stali nierdzewnej (EN 1.4404/AISI 316) do aplikacji o najwyższych wymaganiach higienicznych ze stopniem ochrony do IP69K.

silniki liniowe do przemysłu farmaceutycznego
silniki liniowe do przemysłu farmaceutycznego

Silniki liniowo-obrotowe

Seria silników z niezależnie programowalnymi napędami liniowym i obrotowym w jednej wąskiej obudowie. Dostępne z dodatkowymi funkcjami: wbudowanym i precyzyjnym pomiarem momentu obrotowego, zintegrowanym czujnikiem siły, kompensacją nacisku pionowego i drążonym wałkiem napędowym.

Serwowzmacniacze

Powyższe silniki mogą być sterowane przez serwowzmacniacze LinMot o różnych klasach wydajności. W zależności od serii, możliwa jest komunikacja z układem sterującym za pomocą EtherNet/IP, EtherCAT (CiA402, SoE), PROFINET, Sercos III, Powerlink lub CANopen.

serwowzmacniacze

Silniki do przemysłu higienicznego

Pakowanie z LinMot

Silniki liniowe LinMot od lat są stosowane w maszynach pakujących. Przy rosnącej różnorodności produktów zapewniają im decydującą przewagę: elastyczność. Swobodnie programowane profile ruchu i siły napędów umożliwiają zaprojektowanie przebiegu procesu w taki sposób, aby mechanika urządzenia wokół silnika nie wymagała ingerencji podczas przezbrajania maszyny. Dzięki zgodności z FDA i bardzo niskiemu tarciu idealnie nadają się również do pomieszczeń czystych.

silniki liniowe do przemysłu farmaceutycznego
silniki liniowe do przemysłu farmaceutycznego

Napełnianie z LinMot

Silniki liniowe LinMot w aplikacji napełniania łączą zalety dozowania opartego na pomiarze przepływu z zaletami dozowania tłokowego w obrotowej maszynie napełniającej. Udaje się to, ponieważ dowolnie profilowany ruch głowicy roboczej można mechanicznie oddzielić od ruchu całej karuzeli. Bezpośredni napęd elektryczny pozwala na bardzo dynamiczne podnoszenie igieł.

Zamykanie z LinMot

Nowy produkt na linii produkcyjnej co 30 minut? To, co kilka lat temu zostałoby uznane za niemożliwe, staje się coraz bardziej powszechne. Konstruktorzy maszyn sprostują temu wyzwaniu stosując wyłącznie elektryczne układy napędowe LinMot PR02. Składają się one z oddzielnie sterowanych silników liniowych i obrotowych. Pozwalają one użytkownikowi na zadawanie i niezależną kontrolę krytycznych parametrów procesu, takich jak skok, siła dociskająca, kąt obrotu i moment obrotowy.

silniki liniowe do przemysłu farmaceutycznego
.

Może Cię także zaciekawić...