Panel HMI cMT3162X Weintek

Panel operatorski Weintek cMT3162X 15.6" + Codesys

Prezentujemy najszybszy i największy (15.6″) panel z wbudowanym ekranem. Model ten posiada matrycę pojemnościową z obsługą gestów. Rozdzielczość ekranu to FullHD (1920x1080px). Do wszystkich paneli tej serii  dostępna jest darmowa dedykowana aplikacja dla operatora zdalnego (cMT-Viewer) pozwalająca na nadzór i monitorowanie.

Panel ma szereg funkcji usprawniających pracę z dużą ilością danych: obsługę baz SQL, komunikację z brokerami MQTT, a także obsługę standardu OPC UA. Cechą produktów Weintek jest możliwość skomunikowania ich w ponad 300 protokołach z różnymi urządzeniami popularnymi na rynku automatyki. Po aktywacji licencji CODESYS jeden port Ethernet jest widoczny wyłącznie przez wirtualny sterownik PLC CODESYS, a drugi pozostaje do dyspozycji wizualizacji.

Razem z panelem można zakupić karę aktywacyjną do oprogramowania CODESYS. Jest to wewnętrzny, wirtualny PLC, który można programować w wielu popularnych językach dla automatyki. Do panelu można podłączyć moduły tej samej marki lub innych, które będą pełniły funkcję wejść i wyjść dla PLC.

weintek cMT3162X_codesys
weintek cMT3162X..

Panel HMI cMT 3162X:

 • Przemysłowy ekran 15.6″ Full HD z matrycą IPS
 • Ekran wielodotykowy. Oprogramowanie obsługujące gesty
 • Możliwość wykorzystania wewnętrznego PLC Codesys (opcja)
 • Wbudowane 4GB pamięci Flash i zegar RTC
 • Bezpieczny dostęp zdalny przez serwery VPN (opcja)
 • Silnik wibracyjny – może powiadamiać o alarmach
 • Stopień ochrony NEMA4/IP66 od frontu w zabudowie
 • Wsparcie dla protokołu MPI 187.5K
 • Dedykowane oprogramowanie zdalnego operatora dla systemów
  Windows, Android oraz iOS

Powiadomienia

Panele operatorskie cMT3162X mają wbudowany silnik wibracyjny, który może służyć do powiadamiania o alarmach lub potwierdzenia przy wprowadzaniu danych. Alarmy możemy zdefiniować tak, aby natychmiast pojawiały się na telefonie inżyniera utrzymania ruchu z krótką informacją o zdarzeniu w formie powiadomień PUSH, obsługując mechanizm EasyAccess2.0 (VPN). Dodatkowo zdarzenia rejestrowane w monitorowanym procesie mogą być wysyłane jako raport e-mail lub będą dostępne na wewnętrznym serwerze FTP.

CODESYS - język automatyzacji

To oprogramowanie tworzone przez niemiecką firmę CODESYS GmbH. Jest zgodne z międzynarodową normą przemysłową IEC 61131-3. Środowisko programistyczne pozwala na tworzenie bardzo rozbudowanych projektów dla sterowników PLC, kontrolerów ruchu etc. Proponujemy Państwu możliwość uruchomienia tego środowiska i używania go na panelu HMI. Na jednym rdzeniu procesora będzie działać wizualizacja, a na drugim program PLC. Po dodaniu zewnętrznych wejść i wyjść mamy pełnoprawny i kompletny system do sterowania. Weintek oferuje takie moduły rozproszone I/O z różnymi protokołami komunikacyjnymi, a także osobne sterowniki PLC do nich. Po wpisaniu kodu z dołączonej karty aktywacyjnej jeden z dwóch portów Ethernet zostaje przypisany do wirtualnego sterownika PLC.