Panel HMI cMT2108X2 produktem roku 2021

Opublikowano

23 czerwca 2022

Panel operatorski HMI cMT2108X2 Weintek został ogłoszony Produktem roku 2021 przez miesięcznik naukowo-techniczny “Napędy i sterowanie” w kategorii Systemy sterowania procesami i układami. Bardzo dziękujemy za wyróżnienie.

Panel operatorski HMI cMT2108X2 to 10-calowy ekran dotykowy z dużą rozdzielczością (1024x600px), która daje swobodę w umieszczaniu szczegółowych grafik obiektu sterowania. Aż 4GB pamięci pomieszczą jednocześnie skomplikowane plansze synoptyczne oraz wiele danych próbkowanych przez długie okresy czasu. Dostęp do danych z alarmami i zdarzeniami jest możliwy np. przez protokół FTP.   

Otrzymane nagrody
Otrzymane nagrody

Łączenie z urządzeniami sterowania ułatwiają porty Ethernet, a także standardowe porty szeregowe. Istnieje możliwość podłączenia dedykowanej karty sieciowej WiFi (model M02) z zewnętrzną anteną magnetyczną, którą można umieścić na zewnątrz metalowej szafy, aby zwiększyć zasięg. Karta ta może działać także w trybie AccessPoint, co eliminuje konieczność stosowania dodatkowych urządzeń. Z wizualizacji możemy też korzystać zdalnie przez dedykowane oprogramowanie na tablecie lub telefonie, a także przez przeglądarkę stron www. 

Całość uzupełniają tak zaawansowane funkcje jak możliwość uruchomienia wirtualnego PLC (Codesys) w pamięci panelu, czy zastosowania obiektów JS.