Wspieramy sport – kolejne sukcesy rajdowej drużyny!

Opublikowano

12 kwietnia 2023

Jako firma od początku istnienia wspieramy działalność biznesową naszych klientów. W ostatnich latach jednak postanowiliśmy także przełożyć nasze działania biznesowe na pomoc innym w dążeniu do swoich marzeń. Postawiliśmy na sport. Od kilku lat jesteśmy sponsorem gdańskiej drużyny rajdowej.

Maciej Liszka - kierowca rajdowy

Maciej Liszka urodził się w 1998 roku w Gdyni, za kierownicą gokarta usiadł pierwszy raz gdy miał 10 lat. Już wtedy, kiedy zrobił kilka okrążeń, okazało się, że za “kółkiem” radzi sobie świetnie,a w miarę upływu czasu osiągał coraz lepsze wyniki. Trzy lata później miały miejsce debiutanckie zawody Maćka w Grand Prix Sopotu. Od 2016 do 2022 roku, wziął udział w 37 wyścigach, wielokrotnie zdobywając miejsce na podium, co tylko potwierdza jego umiejętności.

W skład rajdowej drużyny wchodzą ojciec i syn-Dariusz Liszka oraz Maciej Liszka. Łączy ich wspólna pasja, jaką są wyścigi samochodowe. 

Prawo jazdy i pierwszy własny samochód

Kiedy przyszedł czas osiemnastych urodzin, pojawiło się kilka ważnych kwestii, prawo jazdy oraz własny samochód. Instruktorem podczas kursu na prawo był osoba, która również była kierowcą rajdowym co w tej sytuacji było dobrym zbiegiem okoliczności. W kwestii samochodu problemem był budżet, który ograniczył wybór do dwa razy starszego niż Maciek czerwonego Fiata Cinqecento w wersji Sporting. Samochód przeszedł sporą ewolucję, jego zmiana od początku była projektem Maćka, przy współpracy z tatą Dariuszem. 

Czas na zmiany

W 2022 Maciek żegna się ze swoim pierwszym samochodem. Na jego miejsce pojawia się Honda Civic Type R EP3. Pierwszy rajd w nowym wozie miał miejsce podczas 47. Rajdu Monte Karlino – 1 runda RMPZ. Choć wyścig ten zakończył na 2. miejscu w klasie GOŚĆ (licencjonowani kierowcy) to i tak wynik ten jest satysfakcjonujący, biorąc pod uwagę, że Maciek dopiero uczy się nowego samochodu.

W 2023 roku, po zimowej przerwie wygrywają 1 rundę Tarmac Master 2023! Pogoda nie rozpieszczała, natomiast drużyna była spragniona jazdy, rywalizacji i dobrej zabawy! Natomiast to dopiero początek tego sezonu, drużyna jest gotowa na kolejne wyzwania, ma przed sobą wiele celów i chce iść po więcej!

Nam nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za kolejne sukcesy oraz życzyć szerokiej drogi!

Maciej Liszka - rezultaty 2016-2022

blank