Sprężyna magnetyczna MagSpring ze stali nierdzewnej

Opublikowano

20 stycznia 2021

Po sukcesie silników liniowych i modułów liniowych ze stali nierdzewnej, firma LinMot wprowadziła taką opcję wykonania dla sprężyn magnetycznych MagSpring. Ten wariant jest optymalnie zaprojektowany do pracy z agresywnymi cieczami i pianowymi środkami czyszczącymi używanymi w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Sprężyna magnetyczna MagSpring M01-40-SSC składa się z suwaka magnetycznego i stojana. Obudowa stojana wykonana jest ze stali nierdzewnej (WkNr. 1.4404, AISI 316 L). Ruchomy suwak jest precyzyjnie prowadzony przez łożysko ślizgowe zamontowane wewnątrz stojana. Zastosowany materiał łożyskowy jest specjalnie zaprojektowany do użytku w przemyśle spożywczym i medycznym i jest zatwierdzony przez FDA.  

sprężyna magnetyczna MagSpring

Sprężyna magnetyczna MagSpring, podobnie jak w przypadku standardowych, opiera swoją zasadę działania na sile przyciągania magnesów trwałych. W prawie całym zakresie skoku wytwarzana jest stała siła, dzięki czemu siła grawitacji działająca na obciążenie może być biernie kompensowana w połączeniu z silnikiem liniowym w położeniu pionowym. Dodatkowo możliwe są inne zastosowania, takie jak niezależne od położenia wytwarzanie stałej siły docisku, przykładanie stałej siły trzymającej w dużym zakresie skoku lub jednostronne wspomaganie siły w zadaniach napędowych.

 

Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać więcej wartościowej treści z branży automatyki.