Przenieś projekt na nową serię paneli HMI cMT X

Przenieś projekt na nową serię cMT X

Mechanizmy wspomagające przeniesienie projektów

Panele serii cMT X Weintek to HMI o bogatszych funkcjonalnościach za mniejszą cenę. Dlatego użytkownicy dokonują migracji projektów ze starszych paneli na nowe modele.  Mając na uwadze wygodę użytkowników, Weintek wprowadził mechanizmy wspomagające przeniesienie projektów z paneli starszej generacji na te serii cMT.

Za ich sprawą, program Easy Builder Pro samoczynnie dokonuje modyfikacji ustawień poszczególnych obiektów. Gdy dana funkcja/obiekt nie jest wspierana w nowej serii, ale istnieje alternatywa, funkcje/obiekty są automatycznie podmieniane. 

Nowe funkcje w projektach

Zmiana EasyPrinter na FTP

Kilka funkcji stosowanych w projektach paneli poprzednich generacji zostało w serii cMT zastąpione lepszymi alternatywami. Na przykład w projektach na nowych panelach HMI nie można już skonfigurować połączenia z programem Easy Printer. Program ten dotychczas służył do drukowania przez panel, za pośrednictwem komputera PC, zrzutów z ekranu oraz zapisywania na nim kopii zapasowych plików. Program Easy Printer zastąpiono: 

– drukowaniem na drukarkach sieciowych – dzięki temu panel może bezpośrednio wydać komendę wydruku drukarce). 

– zaimplementowaniem funkcji klienta FTP, która pozwala na przesyłanie plików na serwer FTP. 

Aby wykonać kopię zapasową zrzutów z ekranu panelu wystarczy zastosować obiekt „Kontrola przez PLC”. Pliki można zachować na pendrive lub karcie SD. Dzięki temu, poprzez użycie funkcji „Transferu plików przycisku Combo”, pliki mogą być transferowane do serwera FTP uruchomionego na komputerze PC. 

Jeden przycisk Combo

W poprzednich seriach, aby osiągnąć efekt wywołania kilku akcji przy pojedynczym naciśnięciu przycisku, należało skorzystać z funkcji nałożenia obiektów na siebie w jednym obszarze okna projektu. Rozwiązanie to posiadało kilka wad. Samo odnalezienie miejsc, w których umieszczone było kilka obiektów było kłopotliwe. Dodatkowo użytkownik nie miał zagwarantowanej poprawnej kolejności realizacji.  

Natomiast w cMT X wyzwalanie wielu działań można wykonać za pomocą jednego przycisku Combo. Dzięki temu istnieje możliwość określenia kolejności wykonywania zadań, co zapewni bardziej precyzyjną kontrolę. W rezultacie przyciski Combo upraszczają projektowanie i zmniejszają ilość czasu poświęcanego na obsługę techniczną programu 

Migracja projektu na panele HMI - raport

Przy konwersji projektu innego niż cMT do projektu cMT X, EasyBuilder Pro automatycznie generuje raport, który prezentuje użytkownikom zmiany. Raport ten można wykorzystać jako odnośnik podczas późniejszej edycji projektu. 

Po przekształceniu projektu użytkownik otrzymuje zbiorczy raport migracji, który jest listą wprowadzonych zmian. Poszczególne wiersze zawierają informacje o numerze okna projektu, identyfikatorze obiektu w tym oknie, dla którego dokonano modyfikacji oraz opis dokonanej zmiany zawierający uzasadnienie.  

Porównanie serii iE i cMT X

Seria iE

Jest to jedna z chętniej wybieranych serii HMI od Weintek. Panele z łatwością zainstalujesz w dowolnej instalacji. Wyróżniają się bardzo cienką obudową, dzięki czemu montaż jest możliwy w małych szafach.

HMI wyposażone są w mocny procesor Cortex A8 600MHz. Płytka drukowana jest zabezpieczona powłoką, która zwiększa odporność na wilgoć, pył i korozję. Dzięki czemu urządzenia mogą działać w trudnych warunkach przez długie lata. 

Seria cMT X

cMT X to seria wyróżniająca się wysoką wydajnością. Wyposażona  jest w czterordzeniowy procesor, który sprosta najtrudniejszym wyzwaniom obliczeniowym, dodatkowo zapewniając krótszy czas reakcji. 

cMT X charakteryzuje się szybką aktualizacją receptur, co pozwala zaoszczędzić czas. HMI obsługuje tokeny sterujące, które blokują zdalne sterowanie niektórych funkcji.  Gwarantuje to bezpieczny sposób obsługi i możliwość zapobiegania sprzecznym operacjom.

Tabela porównanie modeli

Dlaczego warto wybrać serię cMT X?

Sprawdź modele w ramach serii cMT X

  • Wyposażony w czterordzeniowy procesor 64-bit Cortex A35.
  • Posiada wysokiej jakości matrycę IPS LCD, która zapewnia jeszcze lepsze wrażenia wizualne.
  • Umożliwia podłączenie modułu rozszerzającego WiFi – M02.
  •  M02 dodaje łączność Wi-Fi, co pomaga przezwyciężyć przeszkody związane z okablowaniem lub instalacją w obiektach mobilnych.
  • Posiadają czterordzeniowy procesor o wysokiej wydajności, który zapewnia szybkie i płynne działanie 
  • Standardowe modele serii dostępne w przystępnej cenie. 

Szybka zmiana projektu między seriami

Posiadasz HMI poprzedniej serii, chciałbyś zakupić nowszy model, ale obawiasz się migracji projektu? Zapraszamy do kontaktu, z naszymi doradcami, którzy pokażą Ci jak łatwo przenieść projekt ze starego modelu na nowy.