Nowe niższe ceny na panel cMT-FHDX oraz rozproszone wejścia/wyjścia serii iR

Opublikowano

1 lutego 2021

Urządzenie, które pojawiło się w ofercie latem ubiegłego roku to już trzecia wersja interfejsu HMI z wyjściem HDMI. Aktualnie w sprzedaży mamy panel HMI cMT-FHDX charakteryzujący się wysokimi parametrami wyświetlanego obrazu. Wyjście HDMI pozwala na podłączonym monitorze uzyskać rozdzielczość FullHD, czyli 1920×1080 pikseli. Jest to wystarczająca wielkość dla zdecydowanej większości wizualizacji, nawet tych najbardziej skomplikowanych. Można się pokusić o stwierdzenie, że niekiedy mogłoby zastąpić niektóre systemy SCADA. Tym bardziej, że po podłączeniu myszki i klawiatury, zastępuje komputer operatora. Dodatkowo, dzięki darmowej aplikacji, na tej samej wizualizacji może zdalnie pracować dziewięciu innych operatorów Potrafi się komunikować z większością urządzeń spotykanych w przemyśle, a także z bazami danych SQL i serwerami OPC i MQTT.

panel HMI cMT-FHDX

Jeżeli stacja robocza ma mieć ekran dotykowy – mamy na to rozwiązanie! Dedykowany monitor 21-calowy cMT-iM21, który może być także zabudowany w szafie. Taki zestaw staje się pełnoprawnym panelem HMI z całkiem dużym ekranem.

cMT-FHDX ma szybki, czterordzeniowy procesor i dużo pamięci, dzięki czemu animacje i kontrolki na ekranie zmieniają się bardzo płynnie oraz uaktualniają natychmiastowo. Ma na tyle dużo mocy obliczeniowej, że jest w stanie poradzić sobie równocześnie jako sterownik PLC. Za niewielką opłatą, jest możliwość uruchomienia wirtualnego sterownika PLC działającego w środowisku CODESYS.  Mamy więc w jednym niewielkim urządzeniu wizualizację i sterowanie.

Aby sterowanie miało sens potrzebujemy danych wejściowych oraz wyjść, które możemy wysterować. Weintek dostarcza nam kompleksowe rozwiązanie w postaci serii wejść i wyjść iR. W tej rodzinie znajdują się podstawowe wejścia i wyjścia dyskretne, ale także analogowe i temperaturowe. Komunikacja może być realizowana w standardach EtherCAT, Modbus TCP/IP, Ethernet/IP lub CanOpen.

blank

Zarówno seria cMT-FHDX, jak i cała seria wejść i wyjść rozproszonych serii iR z modułami komunikacyjnymi od lutego 2021 ma NOWE NIŻSZE CENY. Zapraszamy do skorzystania z oferty! Więcej informacji u naszych doradców techniczno-handlowych. 

Po szczegółowe dane o panelu cMT-FHDX oraz serii iR zapraszamy na naszą stronę:

Szczegóły w kartach katalogowych:

  1. Panel HMI cMT-FHDX
  2. System rozproszonych wejść/wyjść serii iR

Dbając o najwyższe standardy Weintek zawsze zaleca aktualizację oprogramowania sprzętowego do najnowszej wersji.

Zapisz się na newsletteraby otrzymywać więcej wartościowej treści z branży automatyki.