Kompaktowe i wydajne napędy Nano firmy Copley Controls z obsługą EtherCAT i CANopen

Opublikowano

13 czerwca 2023

Copley Controls, globalny lider w branży sterowania ruchem, prezentuje serię napędów cyfrowych Nano. Napędy charakteryzuje najwyższa gęstość mocy i skuteczne zarządzanie temperaturą. Poza tym te kompaktowe jednostki łatwo integrują się z pojazdami sterowanymi automatycznie (AGV), autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR), przegubami robotycznymi i innym zautomatyzowanym sprzętem, który potrzebuje precyzyjnej kontroli prędkości i pozycji w ograniczonej przestrzeni. 

Zaprojektowane z myślą o precyzji i wydajności, seria napędów cyfrowych Nano od Copley Controls reprezentuje kolejną generację technologii sterowania ruchem, umożliwiając naszym klientom osiągnięcie bezprecedensowej precyzji i wydajności w ich aplikacjach.

Nano Series Copley Controls

Seria Nano charakteryzuje się niewielkim rozmiarem wynoszącym 35 x 30 x 23.4 mm, działa w zakresie napięcia wejściowego od 9 do 180V DC i dostarcza ciągły prąd do 35A oraz prąd szczytowy do 70A, zapewniając wyjątkową gęstość mocy i wydajność. Kompaktowy rozmiar serii Nano daje również integratorom elastyczność montażu jednostek bezpośrednio na silniku lub w przegubach robota. Opcjonalne złączowe płytki PCB oraz oprogramowanie konfiguracyjne CME ułatwiają instalację i konfigurację urządzenia.

Seria Nano obsługuje protokoły komunikacji EtherCAT lub CANopen do wymiany danych w czasie rzeczywistym. Dodatkowe funkcje i specyfikacje obejmują:

  • Możliwość bezpiecznego wyłączenia momentu obrotowego (STO) zgodnie z wymaganiami Sil 3, kategoria 3, zgodność PL e
  • Sześć wejść cyfrowych i cztery wyjścia cyfrowe. 
  • Jedno wejście analogowe ±10V o rozdzielczości 12 bitów
  • Enkodery absolutne BiSS-C jednokierunkowe i SSI (enkodery główne)
  • Wsparcie dla podwójnego sprzężenia zwrotnego enkodera
  • Enkoder inkrementalny cyfrowy (enkoder główny i dodatkowy)
  • Filtry 32-bitowe zmiennoprzecinkowe i wiele zaawansowanych filtrów.
  • Narzędzia analizy częstotliwości

Aby ułatwić montaż modele modułowe Nano EtherCAT NES i Nano CANopen NPS są udostępniane z opcją EZ Board.

Moduł NES może być zaimplementowany w aplikacji klienta przy użyciu samych złączy lub przez piny zasilania, które mogą być przylutowane do aplikacji o wysokim prądzie obciążenia

NES-EZ to natomiast niewielki moduł dostępny do natychmiastowej integracji z aplikacją klienta za pomocą standardowych złączy przemysłowych.