Napędy i silniki dla przemysłu spożywczego i napojów

Opublikowano

5 sierpnia 2020

W swojej ofercie LinMot posiada komponenty automatyki do zastosowań w przetwórstwie żywności i napojów. Niezwykle dynamiczne silniki liniowe stosowane w przemyśle spożywczym, zapewniają bardzo wysoki stopień ochrony oraz są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu.

silniki liniowe do przemysłu farmaceutycznego

Silniki z prowadzeniem

Napęd liniowy o stopniu ochrony IP 64S, składający się z prowadnicy oraz zintegrowanego silnika liniowego LinMot. Opcjonalnie może być wyposażony w sprężynę magnetyczną MagSpring® i hamulec pneumatyczny. Silniki oferują skok do 575 mm i siłę szczytową 572 N.

Silniki liniowe ze stali nierdzewnej

Seria silników wykonana w całości ze stali nierdzewnej (EN 1.4404/AISI 316) do aplikacji o najwyższych wymaganiach higienicznych ze stopniem ochrony do IP69K.

silniki liniowe do przemysłu farmaceutycznego
silniki liniowe do przemysłu farmaceutycznego

Silniki liniowo-obrotowe

Seria silników z niezależnie programowalnymi napędami liniowym i obrotowym w jednej wąskiej obudowie. Dostępne z dodatkowymi funkcjami: wbudowanym i precyzyjnym pomiarem momentu obrotowego, zintegrowanym czujnikiem siły, kompensacją nacisku pionowego i drążonym wałkiem napędowym.

Serwowzmacniacze

Powyższe silniki mogą być sterowane przez serwowzmacniacze LinMot o różnych klasach wydajności. W zależności od serii, możliwa jest komunikacja z układem sterującym za pomocą EtherNet/IP, EtherCAT (CiA402, SoE), PROFINET, Sercos III, Powerlink lub CANopen.

serwowzmacniacze

Przetwórstwo spożywcze z LinMot

Silniki liniowe LinMot od lat są używane w przemyśle spożywczym. W tej branży jeszcze wyraźniejsze są ich zalety: prosta integracja, elastyczna programowalność, dynamika i higieniczna konstrukcja. Silniki można podłączyć do wspólnych platform kontroli w trybie synchronicznym lub prostym ruchu punkt-punkt. Zalety technologii serwo pozwalają na delikatne i dynamiczne przetwarzanie żywności. Z pomocą przechowywanych profili ruchu, częste zmiany produktów można łatwo wykonać nawet poprzez naciśnięcie przycisku. Silniki liniowe są dostępne w wersji ze stali nierdzewnej z wysokim stopniem ochrony, co oznacza, że mogą być czyszczone pod wysokim ciśnieniem przy użyciu środków żrących.

automatyzacja przemysłu spożywczego
automatyzacja przemysłu spożywczego

Napełnianie butelek z LinMot

Użytkownicy, którzy pragną połączyć zalety dozowania opartego na pomiarze przepływu z zaletami dozowania tłokowego w obrotowej maszynie napełniającej, mają teraz możliwość wyboru konstrukcji silników LinMot. Używając silników liniowych ze stali nierdzewnej, ruch posuwisty igieł do napełniania można mechanicznie oddzielić od ruchu całej karuzeli. Możliwe jest nawet bardzo dynamiczne podnoszenie igieł. W odróżnieniu od krzywek mechanicznych, silniki z napędem elektrycznym nie wywierają żadnych sił na konstrukcję mechaniczną urządzenia.

Zamykanie z LinMot

To, co kilka lat temu uważane było za wyjątkowe, staje się coraz bardziej powszechne. Nowy produkt na linii produkcyjnej co 30 minut? Konstruktorzy maszyn podołają temu wyzwaniu, stosując wyłącznie elektryczne układy napędowe LinMot PR02, które składają się z oddzielnie sterowanych silników liniowych i obrotowych. Skorzystanie z tego rozwiązania pozwala na regulację decydujących parametrów, takich jak: skok, siła uderzenia, kąt obrotu i moment obrotowy, za pomocą interfejsu operatora maszyny pakującej.

automatyzacja przemysłu spożywczego
.

Może Cię także zaciekawić...