Kurs programowania paneli Weintek cz. I – Tworzenie nowego projektu

Opublikowano

6 lipca 2020

Temat wgrywania projektu do panelu operatorskiego został dość szeroko omówiony na filmach, do których linki udostępniam poniżej. Dlatego w tej części kursu zaprezentujemy tworzenie nowego projektu.

Tworzenie nowego projektu należy rozpocząć od pobrania oprogramowania EasyBuilderPro. Wykonujemy standardową instalację. Po zainstalowaniu oprogramowania otwieramy program EasyBuilderPro. Pojawi się nam okno:

Tworzenie nowego projektu

Należy wybrać model panelu, dla którego tworzymy projekt. Wybór ten nie jest ostateczny, jednak należy pamiętać, że wybierając serię cMT, będziemy mogli zmienić model w obrębie tylko tej serii. Polecam również używanie szablonu projektu – jest to pusty projekt zawierający okna systemowe z klawiaturami, logowaniem użytkowników, czy obsługą EasyAccessa 2.0. Ustalamy orientację panelu – poziomą/pionową i klikamy Ok. Otwiera nam się okno ustawień systemowych:

Tworzenie nowego projektu

Przyciskiem Nowe urządzenie/serwer definiujemy komunikację z naszym urządzeniem. Do każdego z ponad 300 zdefiniowanych urządzeń możemy znaleźć opis konfiguracji połączenia. Poniżej przykład konfiguracji z sterownikiem Fatek:

Tworzenie nowego projektu

Jako Typ połączenia wybieramy Lokalne. Naciskając Typ urządzenia można wpisać nazwę sterownika i pojawi nam się adekwatny driver komunikacyjny na liście. Musimy wybrać jeszcze Interfejs panela i określi poprzez naciśnięcie przycisku Ustawienia parametry połączenia. Po tym klikamy OK.

Tworzenie nowego projektuPozostaje nam tylko zapisać projekt. Aby to uczynić należy z menu wybrać opcję Plik–> Zapisz jako i po otwarciu okna nacisnąć Zapisz:

Tworzenie nowego projektu

Zapraszam do II części kursu: Reprezentacja zmiennych dyskretnych

Autor: Jarosław Pawełek

Absolwent Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na kierunku Automatyka i Robotyka ze specjalnością Automatyka i Metrologia. Przygodę z automatyką rozpoczynał w firmie od stanowiska praktykanta. Przechodząc kolejno na stanowisko Doradcy ds. technicznych oraz obecnie zajmując stanowisko Kierownika Działu Wsparcia Technicznego stara się zapewniać najlepsze wsparcie merytoryczne dla naszych klientów. Prywatnie miłośnik fotografii.