Kompaktowe silniki liniowe ze stali nierdzewnej

Opublikowano

28 maja 2020

W 2020 roku w rodzinie LinMot pojawiły się dwa nowe produkty. Modelami PS01-37Sx60F-HP-SSC i PS01-37Sx120F-HP-SSC LinMot rozszerza serię ze stali nierdzewnej o kompaktowe silniki liniowe. Opcja ta umożliwia stosowanie silników w maszynach i zakładach przetwórstwa spożywczego oraz w przemyśle farmaceutycznym.

Silniki kompaktowe – zalety:

Silniki te z łatwością radzą sobie w ekstremalnie trudnych oraz powodujących korozję środowiskach i można je bez obaw czyścić wszystkimi standardowymi przemysłowymi środkami. Poprawiono również rozpraszanie ciepła w tych silnikach poprzez drobne korekty w ich konstrukcji. Zintegrowany kołnierz montażowy umożliwia elastyczny montaż w kilku pozycjach i zapewnia powierzchnię niezbędną do skutecznego odprowadzania ciepła. Ponadto zwiększona średnica slidera, zastosowanego w tych silnikach, powoduje wzrost wydajności pod względem siły szczytowej i ciągłej. Jednocześnie statory o łącznej długości 120 mm lub 180 mm należą do najbardziej kompaktowych przedstawicieli serii ze stali nierdzewnej.

LinMot - Kompaktowe silniki liniowe ze stali nierdzewnej

W celu wyeliminowania kondensacji wody w silniku, jego obudowę odlano próżniowo. Dzięki temu stator jest wolny od jakichkolwiek kieszeni powietrznych, w których może dojść do kondensacji w wyniku zmiany temperatur.
Jeśli chodzi o konserwację, użytkownik zyskuje na modułowej konstrukcji silników, w których łożysko jest łatwe do wymiany. Zastosowany materiał łożyska ślizgowego jest również specjalnie zaprojektowany dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego i jest zatwierdzony przez FDA.

Do budowy kompletnego modułu liniowego LinMot oferuje jednocześnie odpowiednią prowadnicę ze stali nierdzewnej, z wysoką dokładnością prowadzenia oraz dynamicznym i precyzyjnym pozycjonowaniem towaru.

Oba typy statorów można zamówić od 2020 roku. Następne dwa warianty silnika PS01-48 zostaną wprowadzone na rynek w przeciągu roku.

Zapisz się na newsletteraby otrzymywać więcej wartościowej treści z branży automatyki.