Hotspot WiFi w serii paneli cMT-X z modułem M02

Opublikowano

8 kwietnia 2022

Urządzenia z obsługą technologii WiFi, które nie mają wielu ograniczeń związanych z instalacją i okablowaniem, są idealne do zastosowań mobilnych, zdalnego monitorowania i nadzoru obiektów. Zazwyczaj urządzenia te łączą się z siecią za pomocą bezprzewodowego punktu dostępowego (AP). Jednak w przypadku panelu cMT X z modułem WiFi M02, może on nie tylko łączyć się z bezprzewodowym AP, ale także przełączyć się w tryb hotspotu WiFi i działać jako AP. 

Różnorodność zastosowań

1. Zdalne monitorowanie HMI

Hotspot WiFi umożliwia smartfonom lub laptopom bezprzewodowe połączenie z panelem operatorskim. Jest to przydatne do monitorowania i operacji zdalnej na panelu bez pośrednictwa dodatkowych urządzeń sieciowych. 

2. Połączenie z urządzeniami w sieci lokalnej

W zastosowaniach, w których używane są pojazdy AGV, LGV lub układarki, prawie niemożliwe jest usuwanie błędów lub regulacja parametrów, gdy pojazd jest w ruchu. Z pomocą przychodzi hotspot Wi-Fi, który bardzo ułatwi połączenia z urządzeniami w sieci lokalnej.  

Pracownicy techniczni mogą po prostu połączyć się z hotspotem panelu. Następnie, za pośrednictwem połączenia przewodowego HMI, uzyskać dostęp do urządzeń znajdujących się w tej samej sieci co HMI. 

Hotspot WiFi w panelach HMI

* Jest możliwy dostęp do urządzeń będących w tej samej sieci co panel operatorski, który działa jako hotspot WiFi. 

3. Podłączanie innych urządzeń do Internetu

Panel HMI z dostępem do Internetu przez sieć Ethernet lub klucz sprzętowy 3G/4G może także udostępniać połączenie internetowe innym urządzeniom bezprzewodowym za pośrednictwem hotspotu. 

Łatwa konfiguracja

Włączenie hotspotu Wi-Fi jest banalnie proste. Wszystko, co musisz zrobić to ustawić identyfikator SSID i hasło w przeglądarce lub na panelu HMI, a hotspot będzie gotowy. 

Ogólnie rzecz biorąc, funkcja hotspot modułu WiFi M02 oferuje wiele korzyści. Nie tylko sprawia, że konserwacja i zarządzanie urządzeniami są mniej czasochłonne, ale także zwiększa elastyczność projektowania i wdrażania systemu. 

Hotspot WiFi w panelach HMI

* Funkcję hotspotu można łatwo włączyć w przeglądarce lub na panelu operatorskim. 

Hotspot WiFi w panelach HMI - najważniejsze funkcje

Hotspot WiFi w panelach HMI pasuje do modeli cMT2108X2, cMT3102X i cMT1106X Weintek. 

Modele obsługująceModele serii cMT X obsługujące moduł rozszerzający WiFi M02
Standard WiFiIEEE 802.11 b/g/n 
SzyfrowanieWPA1-PSK/WPA2-PSK mieszane
Tryby Wi-FiPołączenie Wi-Fi lub hotspot Wi-Fi
Maksymalna liczba klientów10
Ustawienia SSIDObsługuje wiele języków