Nowoczesny panel HMI cMT3103

Opublikowano

28 marca 2018

Wraz z rozwojem Internetu rzeczy IoT i  przemysłu 4.0 wrosły wymagania stawiane panelom operatorskim co do integracji z maszynami i wymiany danych. W odpowiedzi na nowe trendy Weintek stworzył wszechstronne rozwiązanie – panele pracujące w chmurze – serię cMT, która oferuje różnorodne wysokowydajne produkty HMI do zaspokojenia potrzeb różnych systemów.

Panele z serii cMT charakteryzują się nie tylko nowoczesnym wyglądem, łatwym i przyjaznym oprogramowanie do tworzenia wizualizacji, ale także obsługą ponad 300 protokołów komunikacyjnych, w tym MQTT i OPC UA oraz bezpośrednim połączeniem z bazą danych.

Dzięki uruchomieniu aplikacji cMT Viewer na urządzeniach cMT-iV5, smartfonach, tabletach lub komputerach PC, operatorzy mogą jednocześnie uruchomić zdalną wizualizację i używać smartfona jako skanera kodów kreskowych, odtwarzacza multimedialnego lub przeglądarki kamery IP.

cMT3103

cMT3103 – główne cechy produktu

 • Interfejs Wi-Fi
  cMT3103 obsługuje Wi-Fi, co umożliwia mu bezprzewodowe połączenie z innymi urządzeniami, niezależnie od miejsca instalacji.
 • Wysoka niezawodność
  Odporność na wnikanie wody pozwala uniknąć korozji płytki PCB. Dwa poziomy zabezpieczeń przemysłowych: powlekana płytka PCB i izolacja mocy zapewniają trwałość i niezawodność cMT3103 w każdym środowisku pracy.
 • Wysoka wydajność
  Procesor Dual-Core Cortex-A9 1GHz CPU, 4GB pamięci Flash i 1GB RAM.
 • Ekran
  Ekran LCD o wysokiej rozdzielczości (1024 x 600 pikseli) z szerokim kątem widzenia (T: 60 ° / B: 60 ° / L: 70 ° / R: 70 °).
 • Ogromne możliwości komunikacyjne
  Panel obsługuje ponad 300 protokołów komunikacyjnych zawierających głównych producentów sterowników PLC.
 • Obsługa protokołu IIoT
  Wbudowany serwer i klient protokołu MQTT oraz wsparcie połączenia z serwerem Amazon Aws IoT eliminuje potrzebę zakupu drogiego hostingu serwera MQTT.
 • Mnogość interfejsów komunikacyjnych
  Dwa portu Ethernetowe, USB Host 2.0,
  Konektor A: COM2: RS-485 2W/4W/ COM3: RS-485/CAN Bus, Konektor B: COM1/COM3:RS-232.