cMT3072XP – nowy 7-calowy panel HMI z ekranem pojemnościowym

Opublikowano

21 marca 2024

Odkąd pojawił się panel HMI z ekranem pojemnościowym, firma Weintek wprowadziła modele o wielkościach 10,1″, 15″ i 15,6″, aby sprostać wymaganiom rynku. W celu dalszego poszerzenia tej linii produktów firma Weintek ogłasza wprowadzenie nowego 7-calowego panelu HMI z matrycą pojemnościową – cMT3072XP, aby uzupełnić serię cMT X o najpopularniejszy rozmiar ekranu. 

Weintek - panel cMT3072XP
Weintek - cMT3072XP_wyróżniki

Ulepszenie ekranu dotykowego! Wysoka rozdzielczość i obsługa Multi-Touch.

cMT3072XP charakteryzuje się eleganckim designem i wysoką rozdzielczością ekranu 1024×600px, oraz szerokim kątem widzenia 85° we wszystkich kierunkach. Jego pojemnościowy ekran dotykowy umożliwia intuicyjną i responsywną obsługę gestów multitouch podobnych do smartfonów. Wewnątrz cMT3072XP jest wyposażony w potężny procesor czterordzeniowy, 4 GB pamięci Flash i 1 GB RAM, a także pełen zestaw opcji łączności, który obejmuje dwie karty sieciowe Ethernet oraz wszystkie połączenia szeregowe (RS232, RS485 2W/4W, SIEMENS MPI, CAN Bus). Podobnie jak inne modele z serii cMT X, wysokie parametry techniczne cMT3072XP odgrywają istotną rolę w zapewnieniu wyjątkowego doświadczenia użytkownikowi.

Zupełnie nowe doświadczenie! Aktualizacja oprogramowania pokładowego.

cMT3072XP oferuje liczne wsparcie oprogramowania, zwłaszcza jeśli chodzi o możliwości związane z integracją danych i inteligentnym monitorowaniem. Gdy mówimy o integracji danych, należy wspomnieć, że mamy tutaj wbudowany serwer OPC UA, protokół komunikacyjny MQTT oraz możliwość połączenia z serwerem bazy danych SQL, co ułatwia przesyłanie danych z miejsca instalacji. W zakresie inteligentnego monitorowania oferuje narzędzia takie jak monitorowanie VNC, monitorowanie w przeglądarce WebView, a także za pomocą specjalnej aplikacji cMT Viewer. Dodatkowo posiada mechanizm wizualizacji w chmurze Weincloud. Dzięki solidnemu wsparciu oprogramowania cMT3072XP może stanowić efektywne rozwiązanie do agregacji i operacjach na danych, obsługując jednocześnie działania lokalne i zdalne. 

Ponadto cMT3072XP będzie pierwszym urządzeniem, który wprowadzi zupełnie nowy interfejs ustawień systemowych dla użytkownika. Ten nowy interfejs, zaprojektowany z uwzględnieniem przystępnych i spójnych elementów, odświeżonego menu i ulepszonych informacji zwrotnych, ma znacząco podnieść jakość użytkowania. Dodatkowo nowy interfejs oferuje dwie opcje motywów: jasny i ciemny, dając użytkownikom elastyczność wyboru tego, który najlepiej dopasuje się do otoczenia. 

Weintek - cMT3072XP - interfejs użytkownika ustawień systemowych
  • Motywy – jasny i ciemny motyw do wyboru, zależnie od otoczenia, w jakim będzie używany panel.
  • Spójność projektu – intuicyjny i przyjazny dla użytkownika design menu.
  • Priorytet funkcjonalności – menu zostało uproszczone i zorganizowane na nowo w oparciu o użyteczność, co ułatwia nawigację.
  • Poprawiona informacja zwrotna – usprawniona informacja zwrotna systemu ze zwiększoną responsywnością interfejsu. 

Popularny panel 7-calowy z nową matrycą

Dla tych, którzy zdecydują się na aktualizację, muszą wiedzieć, że cMT3072XP wykorzystuje ten sam wymiar wycięcia montażowego, co istniejące modele 7-calowe, co oznacza, że nie będzie konieczna żadna modyfikacja. W kwestii oprogramowania dostępne są raporty po migracji projektu i wytyczne dotyczące modyfikacji, aby zapewnić bezproblemowe przejście. 

cMT3072XP to konkurencyjne urządzenie, które spełnia oczekiwania rynku dzięki obiecującym możliwościom sprzętowym, oprogramowaniu, komunikacji i integracji danych. Bez względu na to, czy rozpoczynasz nowy projekt, czy planujesz zastąpić stary panel HMI, cMT3072XP to doskonały wybór dla wszystkich, którzy poszukują poprawy wydajności i stabilności w swoich systemach. 

Specyfikacja techniczna

Panel dotykowyTyp pojemnościowy (szkło hartowane 7H)
Wyświetlacz7″ Szeroki kąt widzenia (WVA)
Rozdzielczość1024 x 600
ProcesorCzterordzeniowy procesor RISC
Pamięć Flash/RAM4GB/1GB
Sieć Ethernet10/100 Base-T x 2
USBUSB 2.0 x 1 (Host)
Port COMCon.A: COM2 RS-485 2W/4W, COM3 RS-485 2W, CAN Bus
Con.B: COM1 RS-232 4W, COM3 RS-232 2W*
MPITak
Wymiary szer. x wys. x gł.200.3 x 146.3 x 36.9 mm
Wycięcie w panelu192 x 138 mm
ObudowaPlastik
Izolacja zasilaniaTak
Powłoka PCBTak
OchronaPanel przedni zgodny z NEMA4 / IP66
Temperatura pracy0° ~ 55°C (32° ~ 131°F)
Moc wejściowa24±20% VDC
Pobór mocy820mA@24VDC
WagaOkoło 0,7 kg
OprogramowanieEasyBuilder ProV6.08.02 lub nowsza wersja
WeincloudDashboardOpcjonalny
EasyAccess 2.0Opcjonalny
CODESYS®Opcjonalny