cMT-FHD – rozwinięcie panelu cMT-SVR-100

Opublikowano

14 marca 2018

cMT-FHD jest rozwinięciem dobrze już znanego panelu cMT-SVR-100 i wykorzystuje bogatą funkcjonalność paneli HMI serii cMTod Weintek. Urządzenie to nie posiada ekranu dotykowego i wyświetlacza LCD. Jest ono nastawione na współpracę z urządzeniami wyświetlający obraz – dzięki wbudowanemu złączu HDMI może współpracować z monitorami, telewizorami, czy nawet rzutnikami, więc rozmiar wyświetlanego obrazu nie jest w żaden sposób ograniczony. Również obsługa dotyku w takim wypadku nie jest problemem. Panel ten działa z ekranami dotykowymi z interfejsem USB. Alternatywnym rozwiązaniem jest podłączenie myszki lub trackballa. Kompaktowe rozmiary cMT-FHD sprawiają, że bez trudu zmieści się w każdej szafie sterowniczej.

cMT-FHD

cMT-FHD nadaje się również do systemów zarządzania typu Andon. Urządzenie to może zbierać dane dotyczące maszyn i zarządzania jakością z linii produkcyjnej, przetwarzać je, a następnie wizualizować lokalnie na dużym ekranie monitora za pośrednictwem portu HDMI. cMT-FHD pozwala również na zdalne monitorowanie – dzięki aplikacji cMT Viewer zainstalowanej na smartfonach, tabletach, komputerach lub na dedykowanym urządzeniu cMT-iV5 . Ponadto przy uruchomieniu aplikacji na smartfonie można wykorzystać aparat telefonu jako skaner kodów kreskowych. Nowe funkcje w tej serii to odtwarzacz multimedialny i obsługa kamer IP. Zapewniając szybką komunikację panel wspiera: MQTT i OPC UA, bezpośrednie połączenie z bazą danych i ponad 300 protokołów komunikacyjnych.

cMT-FHD

cMT-FHD – zalety

Wbudowane złącze HDMI z definiowaną w projekcie rozdzielczością

Użytkownicy mogą dowolnie dostosowywać rozdzielczość, która jest najbardziej odpowiednia dla urządzenia. W razie potrzeby interfejs HDMI łatwo konwertować na DVI / VGA poprzez użycie dowolnego adaptera.

Wsparcie dla przemysłowego ekranu dotykowego

Poprzez interfejs USB, cMT-HDM może współpracować z większością monitorów przemysłowych z ekranem dotykowym dostępnych na rynku. Między innymi:

  • ELO
  • iEi
  • Indumicro – IMD-CxxxPT series (on-site: IMD-C220PT)
  • Aplex – ARCDIS-1xx series with P-Cap touch
  • Hope Industrial Systems

Wysoka wydajność

Procesor Dual-Core Cortex-A9 1GHz CPU, 4GB pamięci Flash oraz 1GB RAM.

Szeroki zakres napięcia zasilania

Zakres 10.5~28 VDC, który jest kompatybilny z większością systemów sterowania.

Ogromne możliwości komunikacyjne

Wsparcie dla ponad 300 marek sterowników i sterowników PLC.

Obsługa protokołu IIoT

Wbudowany serwer i klient protokołu MQTT oraz wsparcie połączenia z serwerem Amazon Aws IoT eliminuje potrzebę zakupu drogiego hostingu serwera MQTT.

Mnogość interfejsów komunikacyjnych

Dwa portu Ethernetowe, USB Host 2.0

Porty szeregowe: COM1:RS-232/COM2:RS-485 2W/4W/COM3: RS-485 2W