Chwytak GM01 LinMot zdobywcą nagrody Produkt Roku 2023

Opublikowano

17 maja 2024

Chwytak nagrodzony

Miło nam poinformować, że chwytak GM01 został doceniony za swoją innowacyjność. Podczas Targów Warsaw Industry Automatica chwytak otrzymał nagrodę Produkt Roku 2023 w kategorii Nowe Maszyny i Technologie od czasopisma “Napędy i Sterowanie”.

Chwytak GM01 służy do precyzyjnego pobierania oraz przenoszenia produktów. Urządzenie wyróżnia się dużą elastycznością ustawień i idealnie sprawdzi się w wymagających warunkach. Delikatne zaciskanie i transportowanie produktów suchych, wilgotnych, twardych lub miękkich odbywa się bez pozostawiania zauważalnych śladów. Za sprawą higienicznej konstrukcji i wysokiego stopnia ochrony IP69 chwytak można łatwo wyczyścić. Te wszystkie cechy sprawią, że komponent od LinMot idealnie sprawdzi się w przemyśle spożywczym. 

GM01 - szczegółowe parametry

chwytak GM01
 • Stal nierdzewna EN 1.4404 / POM 
 • Kompaktowa konstrukcja 
 • Lekkie materiały (FDA) 
 • Możliwość monitorowania i śledzenia całego procesu  
 • Duża swoboda w zakresie położenia i siły mocującej 

Wykryj wadliwe chwytanie “w locie”

Wykrywając położenie chwytaka i kontrolując siłę zaciskania można chwycić nawet nierówne produkty. Dzięki szerokiemu zakresu monitorowania wadliwe chwytanie, a nawet wadliwe części można wykryć „w locie” i odpowiednio je uporządkować. Jedną z kluczowych zalet chwytaków serii GM01 jest ich szeroki zakres monitorowania, który jest niezbędny w aplikacjach o wysokim stopniu automatyzacji. 

 • Zgodne czasy otwierania i zamykania przy wyjątkowo wysokiej dynamice i dużych wydajnościach.
 • Wysoka dokładność mocowania produktów zarówno jednolitych jak i niejednorodnych.
 • Dedykowany do wymagających branż takich jak przemysł farmaceutyczny, spożywczy i automatyka.
 • Wysoka niezawodność procesu dzięki monitorowaniu danych, takich jak siła, dystans i temperatura silnika. 
 • Łatwość mycia zgodnie z zaleceniami odnośnie czyszczenia produkcyjnego.
 • Prosta integracja oraz dostosowanie do indywidualnych formatów produkcji i pakowania.
blank

Kompletna aplikacja “pick and place”

Chwytak GM01 to kolejny komponent, który wchodzi w skład produktów ze stali nierdzewnej od LinMot. Chwytak w połączeniu z prowadnicą SM01 może stworzyć kompletną aplikację typu „pick and place”. Co ważne, powstałe rozwiązanie jest wyjątkowo odporne na chemikalia i wyróżnia się dużą żywotnością, nawet w trudnych warunkach. 

chwytak GM01

Chwytak GM01 w akcji

Odporne na korozję produkty umożliwiają higieniczną oraz sterylną automatyzację blisko procesu. Dzięki otwartej konstrukcji czyszczenie jest szybkie i łatwe. Silniki są niezawodne, nawet przy częstym czyszczeniu pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze, za sprawą stopnia ochrony IP69.