Targi Automaticon 2019 – relacja

Opublikowano

5 kwietnia 2019

Targi Automaticon 2019 za nami! Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom nasza współpraca będzie jeszcze bardziej owocna.

W trakcie czterech dni targowych mieliśmy okazję zaprezentować Państwu nowe produkty wraz z ich przykładowymi aplikacjami, porozmawiać o Waszych potrzebach oraz oczekiwaniach, a przede wszystkim wymienić się doświadczeniem i podyskutować o rozwoju automatyki i przemysłu w Polsce.

targi automaticon 2019

Wreszcie odsłoniliśmy kurtynę, pokazując prototyp naszego 6-osiowego robota edukacyjnego, czyli projektu dofinansowanego ze środków unijnych. Na standach produktowych zaprezentowaliśmy wybrane nowości i hity z naszej oferty oraz przykłady możliwych kombinacji urządzeń różnych producentów w działających aplikacjach. Szczególną uwagę odwiedzających przykuwały zestawy demonstracyjne i aplikacje naszych producentów: LinMot, Estun, Weintek oraz Trio Motion Technology.

Wisienką na targowym torcie stała się specjalna Strefa Klienta, znajdująca się na antresoli naszego stoiska. To tam mogliśmy spokojnie dyskutować przy szklance owocowego smoothie lub filiżance aromatycznej kawy.

targi automaticon 2019

Podczas targów Automaticon nasi specjaliści poprowadzili cztery seminaria na tematy techniczne:
– „Problem n-tej osi – wieloosiowe sterowniki ruchu” (Krzysztof Tylutki)
– „Czujny obserwator – przyszłość systemów MES” (Martin Szerment)
– „Panele HMI – coś więcej, niż wizualizacja w Przemyśle 4.0” (Maciej Sakowicz)
– „Nowy wymiar serwonapędów Estun” (Patryk Mocak)

Początkiem marca Wiceprezes Zarządu firmy Multiprojekt, dr inż. Grzegorz Góral, tak wypowiadał się o targach Automaticon:

W targach Automaticon uczestniczymy jako wystawca co roku już od 15 lat. Naszym zdaniem to wydarzenie wręcz kultowe w branży automatyki. W tym roku chcemy zaskoczyć odwiedzających ciekawą budową stoiska i wygodną Strefą Klienta na antresoli. Uchylimy także rąbka tajemnicy i przedstawimy dotychczasowe efekty naszej pracy nad projektami, które aktualnie rozwijamy. Zaprezentujemy również produkty, o które rozszerzamy naszą ofertę. Większość urządzeń na stoisku przedstawimy w ciekawych, działających aplikacjach. 

Targi to dla nas okazja do spotkania z Klientami z różnych rejonów Polski, przedstawienia nowych produktów w przykładowych aplikacjach, porozmawiania o potrzebach i oczekiwaniach Klientów. Czasem Klienci wpadają na nasze stoisko, by uzyskać pomoc w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania w ich zakładzie. Na nich będą czekać nasi doradcy techniczni. Automaticon to także możliwość przebywania w niezwykle innowacyjnym środowisku, inspirujące spotkania z innymi specjalistami z branży oraz dyskusje o kierunkach rozwoju automatyki i przemysłu w Polsce. Podczas targów odwiedzają nas również studenci uczelni technicznych – z nimi chętnie rozmawiamy o ciekawych projektach, które prowadzą na uczelniach, o potrzebach młodych ludzi dopiero wchodzących na rynek pracy, oraz o szkoleniach, które mogą im ten proces ułatwić.

(fragmenty wypowiedzi zostały opublikowane w „Control Engineering”, marzec / kwiecień 2019)