NEURA Robotics przenosi produkcję do Niemiec

Opublikowano

3 kwietnia 2024

NEURA Robotics, wiodący na świecie lider innowacji w dziedzinie robotyki kognitywnej z siedzibą w Metzingen, ustanawia decydujący krok milowy – w roku 2024 produkcja zostanie przeniesiona z Chin do Niemiec. Obecnie zdecydowana większość produkcji odbywa się w Chinach. Firma chce do końca 2024 roku zwiększyć moce produkcyjne w Metzingen i jednocześnie zmniejszyć te w Azji. Siedziba w Niemczech zajmuje kluczowe znaczenie w globalnej strategii rozwoju przedsiębiorstwa.

NEURA Robotics przenosi produkcję

Robotyka kognitywna – „Made in Germany”

David Reger, założyciel i pionier-wizjoner NEURA Robotics, wyjaśnia: „Przeniesienie produkcji do Niemiec to krok milowy na drodze NEURA Robotics do stania się „następnym niemieckim bohaterem”. Jesteśmy przekonani, że pozycja międzynarodowego lidera innowacji oraz powiązania regionalne nie wykluczają się wzajemnie. Jest to reguła, której firmy motoryzacyjne nauczyły nas przez dziesięciolecia.  Podobne znaczenie w przyszłości będzie miała robotyka kognitywna. „Made in Germany” w dalszym ciągu jest znakiem jakości i perfekcji uznawanym na całym świecie. W szczególności w obszarach, gdzie istnieje zapotrzebowanie na sprzęt najwyższej klasy. Tą strategiczną decyzją chcemy pokazać, że Niemcy są idealną lokalizacją dla rozwoju robotyki kognitywnej.” 

Narastające zapotrzebowanie na energię do produkcji oraz jej rosnące ceny stanowią kluczowe wyzwania firmy. Neura Robotics doskonale radzi sobie z nimi poprzez rozwój energii fotowoltaicznej oraz polegając na budynkach, które są jak najbardziej samowystarczalne. „Pomimo wysokich cen energii i innych wyzwań przenosimy produkcję do Niemiec, aby pokazać nasze zaufanie do Niemiec jako lokalizacji biznesu – i liczymy także na szybkie działanie polityków” – powiedział Reger. 

NEURA Robotics przenosi produkcję

Międzynarodowy lider innowacji

NEURA koncentruje się na silnym rynku krajowym. Decyzja o przeniesieniu produkcji do Niemiec doskonale to ukazuje. Firma ogłosiła niedawno, że w Monachium zostanie utworzony ośrodek inżynieryjny, który skupi się na sztucznej inteligencji oraz jednostka centralna zarządzająca globalną siecią sprzedaży. Dzięki temu przedsiębiorstwo będzie mogło wykorzystać innowacje i technologie rozwijające się w regionie.  

Dr Bernd Heinrichs, dyrektor ds. wzrostu (CGO), jest przekonany: „Silne lokalizacje krajowe to kolejny logiczny krok w naszej strategii ekspansji. Monachium jako tętniący życiem ośrodek sztucznej inteligencji i robotyki, będzie naszym nowym centrum badań i rozwoju. To w nim obecni i przyszli naukowcy będą pracować nad przyszłością w tyglu know-how. Jednocześnie przenosimy naszą produkcję do Niemiec. Połączenie między regionami technologicznymi Monachium i Stuttgartu, z Metzingen jako hotspotem robotyki, pomoże umocnić naszą pozycję jako wiodącego na świecie lidera innowacji w dziedzinie robotyki kognitywnej. 

Firma NEURA Robotics z Metzingen koło Stuttgartu podbiła światowy rynek w ciągu zaledwie trzech lat, opracowując pierwszego gotowego do wprowadzenia na rynek cobota kognitywnego. To przełomowe okrycie czyni NEURĘ światowym pionierem i liderem innowacji. Roboty kognitywne wykraczają poza wzrok, słuch i dotyk. Są w stanie w pełni postrzegać otoczenie i ludzi oraz działać autonomicznie. Roboty te szczególnie w przemyśle produkcyjnym oferują takie korzyści jak: optymalizacja produkcji, krótkie czasy amortyzacji, zwiększona elastyczność i oszczędność miejsca.