II Skawiński Turniej Wiedzy Mechatronicznej 2019

Opublikowano

15 lutego 2019

Już po raz drugi w ramach „Skawińskiego Turnieju Wiedzy Mechatronicznej” w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych do wspólnej rywalizacji stanęło aż 60 uczniów z 12 szkół z 3 województw. Główną ideą olimpiady jest popularyzowanie wiedzy praktycznej z zakresu automatyki przemysłowej oraz mechatroniki. Podczas jednego dnia uczniowie nie tylko mogli sprawdzić  swoje umiejętności, ale również uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli firm z branży automatyki i budowy maszyn.

turniej wiedzy mechatronicznej

Pierwszym warsztatem i jednocześnie otwarciem wydarzenia była prelekcja naszego doradcy technicznego. Jarosław Pawełek opowiedział uczniom o nowościach w świecie HMI, możliwościach wizualizacji na nowoczesnych urządzeniach i możliwościach nowych technologii.

turniej wiedzy mechatronicznej

Chętnie wzięliśmy udział w tworzeniu olimpiady wraz z Marcinem Apostołem, jednym z głównych inicjatorów zorganizowania konkursu. Dla finałowej szóstki uczestników olimpiady przygotowaliśmy zadanie, które pozwoliło wyłonić trójkę zwycięzców. Polegało ono na zaprogramowaniu w określony sposób urządzeń demo, które dostarczyliśmy uczestnikom. Poniżej prezentujemy zadanie, z którym mierzyli się uczniowie:

turniej wiedzy mechatronicznej

Z dumą ogłaszamy również, że dwoje uczestników, którzy najlepiej rozwiązali wszystkie zadania konkursowe, zostało zaproszonych na płatne praktyki w krakowskim oddziale naszej firmy. Mamy nadzieję, że wkrótce będą zgłębiać swoją wiedzę i wspierać dział techniczny Multiprojektu.

II Skawiński Turniej Wiedzy Mechatronicznej odbył się pod patronatem Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Starosty Krakowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Pieczę naukową nad Turniejem sprawował Komitet Naukowy w składzie: przewodniczący Komitetu dr inż. Marcin Apostoł (AGH, ZSTE) oraz członkowie: dr inż. Janusz Pluta (AGH), dr inż. Piotr Micek (AGH), dr inż. Dariusz Grzybek (AGH), mgr inż. Roman Serwin (ZSTE), dr inż. Sławomir Bydoń (Multiprojekt).

Zwycięzcami II Skawińskiego Turnieju Wiedzy Mechatronicznej zostali:

Szymon Wasąg – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
Patryk Zub – ZS nr 1 w Olkuszu
Łukasz Wac – ZS nr 1 w Krakowie

Dziękujemy za udział i gratulujemy!

turniej wiedzy mechatronicznej