cMT-CTRL01 – programowalny kontroler logiczny IIoT

Opublikowano

30 kwietnia 2020

IIoT, rozpoczynając rewolucję w Przemyśle 4.0, sprawił, że zaczęto chętniej szukać sposobów na modernizację fabryk poprzez wprowadzanie inteligentnych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw potrzebom, Weintek zintegrował program CODESYS i bramę IIoT, przedstawiając cMT-CTRL01 – programowalny kontroler logiczny IIoT. Jest to nowy model z wbudowanym CODESYS, który, oprócz pracy ze wszystkimi modułami iR, oferuje wsparcie dla protokołów IIoT oraz usługę zdalnego dostępu EasyAccess 2.0. Spełnia tym samym podstawową rolę w inteligentnym systemie automatyzacji.

kontroler logiczny

Główne cechy kontrolera cMT-CTRL01

 

Posiada wysokowydajny system PLC, programowalny w CODESYS

Środowisko programistyczne CODESYS umożliwia programowanie z użyciem wszystkich języków programowania wymienionych w normie IEC 61131-3. Są to języki: FBD / LD / IL / ST / SFC / CFC. Kontroler logiczny PLC cMT-CTRL01 posiada nie tylko wbudowaną obsługę CODESYS, ale także współpracuje z modułami z serii iR. Moduły te można elastycznie dodawać do cMT-CTRL01 w celu rozszerzenia funkcjonalności systemu, w zależności od potrzeb aplikacji.

Ma wbudowaną obsługę protokołów IIoT

Dzięki wbudowanej bramce protokołów komunikacyjnych, cMT-CTRL01 obsługuje standardy protokołów IIoT: OPC UA i MQTT. Dane – zarówno ze sterownika PLC cMT-CTRL01, jak i z podłączonych do niego urządzeń – można przesłać do chmury obliczeniowej za pomocą OPC UA lub MQTT.

Obsługuje ponad 300 sterowników PLC

Dzięki wbudowanemu protokołowi Modbus TCP / IP oraz ponad 300 innych protokołów, używanych przez głównych producentów sterowników PLC, sterownik cMT-CTRL01 idealnie sprawdza się w szerokiej gamie aplikacji.

Posiada wbudowaną obsługę EasyAccess 2.0

Użytkownicy mają dostęp do wbudowanej usługi zdalnego dostępu EasyAccess 2.0. Mogą ją wykorzystywać do programowania urządzenia w CODESYS oraz monitorowania stanu działania, zmniejszając w ten sposób koszty konserwacji. Dzięki powiadomieniom push aplikacji EasyAccess 2.0, natychmiastowo otrzymujemy informacje o błędach, co pozwala na szybkie ich rozwiązanie.

Próbkuje dane oraz oferuje dziennik zdarzeń

Brama IIoT obsługuje funkcje próbkowania danych i dziennika zdarzeń. Powiązana z nimi historia danych może być przechowywana na karcie SD lub zostać zsynchronizowana z bazą danych SQL.

Posiada podwójne porty Ethernet

cMT-CTRL01 jest wyposażony w dwa porty Ethernet, które można wykorzystać, jako:
– jeden port Ethernet dla CODESYS, a drugi dla bramy IIoT;
– oba porty Ethernet do bramy IIoT: jeden port łączy się z komputerem hosta lub Internetem, natomiast drugi z lokalnym sterownikiem PLC, połączonym przez sieć Ethernet.

Dbając o najwyższe standardy Weintek zawsze zaleca aktualizację oprogramowania sprzętowego do najnowszej wersji.

Podoba Ci się artykuł? Zapisz się na newsletteraby otrzymywać więcej wartościowej treści z branży automatyki.