Nowość: Oferta LinMot - Multiprojekt

Nowość: Oferta LinMot

Siłowniki LinMot to nowatorskie silniki liniowe z rdzeniem w kształcie wałka. Taka konstrukcja umożliwia stosowanie ich w aplikacjach, gdzie do tej pory stosowane były siłowniki pneumatyczne. Oprócz oczywistych zalet silnika liniowego, takich jak dowolne pozycjonowanie, wysoka dynamika i zywotność, siłowniki LinMot zapewniają także bardzo niskie zużycie energii. Tym samym zmiana napedu na elektryczny staje się bardzo opłacalna również ekonomicznie.

 

 

Mnogość wymiarów - średnic i skoków siłownika pozwala zawsze dobrać odpowiednie urządzenie do istniejącej aplikacji. Dostępne są liczne wykonania specjalne – ze wzmocnionym obwodem pozwalającym osiągnąć większe siły z siłownika o mniejszych wymiarach, ze stali nierdzewnej o stopniu ochrony IP69, iskrobezpieczne Ex oraz do środowisk zapylonych z powiększoną szczeliną między wałkiem i statorem. Na szczególną uwagę zasługują konstrukcje pozwalające w jednym siłowniku uzyskać ruch liniowy oraz obrotowy. Dostępne są również siłowniki z wydrążonym wałkiem, umożliwiające doprowadzenie sprężonego powietrza lub cieczy.

Dedykowane napędy z wbudowanym pozycjonerem pozwalaja do minimum zredukować system nadrzędny. Jednocześnie mnogość obsługiwanych protokołów komunikacyjnych (Profibus, EtherCAT, CANopen, ProfiNet, Ethernet Powerlink, EtherNet/IP, Sercos) pozwala na łatwą integrację z istniejącym sterowaniem.

 

(więcej szczegółów - LinMot)