Błyskawiczna komunikacja wewnętrzna: adapter komunikacyjny EtherCAT dla we/wy rozproszonych Weintek - Multiprojekt

Błyskawiczna komunikacja wewnętrzna: adapter komunikacyjny EtherCAT dla we/wy rozproszonych Weintek

 

Moduł iR-ECAT to następny w rodzinie moduł komunikacyjny dla serii wysp rozproszonych wejść i wyjść marki Weintek. EtherCAT jest powszechnie stosowanym standardem komunikacyjnym. W wersji Slave służy do rozszerzenia systemów automatyki o punkty I/O. Są też dostępne inne adaptery z interfejsami CANopen oraz Modbus TCP/IP. Model iR-ECAT posiada dwa porty Ethernet, za pomocą których łatwo jest łączyć poszczególne węzły ze sobą bez dodatkowych switchów sieciowych.

 

W tej serii są oferowane dołączane moduły wejść i wyjść dyskretnych w kilku wariantach, a także moduły pomiaru temperatur dla czujników PT-100/1000 i termopar. Są też uniwersalne wejścia i wyjścia analogowe obsługujące jednocześnie standard ±0-20mA oraz ±10V. Zaletą tego rozwiązania jest bardzo szybka komunikacja wewnętrzna iBus pomiędzy łącznikiem sieci a dołączonymi do niego modułami, co powoduje, że odpowiedź trafia do adresata w magistrali niemal natychmiast po zmianie. Jest to szczególnie ważne w aplikacjach sterowania ruchem, gdzie standard EtherCAT jest szeroko wykorzystywany.
Do jednego łącznika sieci możemy podłączyć maksymalnie 256 wejść i 128 wyjść dyskretnych oraz łącznie 64 wejścia i 64 wyjścia analogowe i temperaturowe.

 

EtherCAT® jest zarejestrowanym znakiem towarowym i opatentowaną technologią na licencji Beckhoff Automation GmbH, Niemcy

Powrót do listy

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 1.09.2019 nasza firma zmieniła siedzibę.
Od tego dnia będziemy urzędować pod adresem: ul. Cystersów 20a, 31-553 Kraków.