Laureaci Skawińskiego Turnieju Wiedzy Mechatronicznej nagrodzeni! - Multiprojekt

Laureaci Skawińskiego Turnieju Wiedzy Mechatronicznej nagrodzeni!

Już po raz drugi w ramach „Skawińskiego Turnieju Wiedzy Mechatronicznej” w Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych, do wspólnej rywalizacji stanęło 60 uczniów z 12 szkół aż z 3 województw. Główną ideą olimpiady jest popularyzowanie wiedzy praktycznej z zakresu automatyki przemysłowej oraz mechatroniki. Podczas jednego dnia uczniowie nie tylko mogli sprawdzić  swoje umiejętności, ale również uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez `przedstawicieli firm z branży automatyki i budowy maszyn. Chcecie dowiedzieć się, jakie były zadania finałowe i jakie nagrody otrzymali laureaci? Uchylamy rąbka tajemnicy…

 

Pierwszym warsztatem i jednocześnie otwarciem wydarzenia była prelekcja naszego doradcy technicznego. Jarosław Pawełek opowiedział uczniom o nowościach w świecie HMI, możliwościach wizualizacji na nowoczesnych urządzeniach i możliwościach nowych technologii.

 

Chętnie wzięliśmy udział w tworzeniu olimpiady wraz z Marcinem Apostołem, jednym z głównych inicjatorów zorganizowania konkursu. Dla finałowej szóstki uczestników olimpiady przygotowaliśmy zadanie, wyłaniając i nagradzając  trójkę zwycięzców. Polegało ono na zaprogramowaniu urządzeń demo, które dostarczyliśmy uczestnikom, w określony sposób. Poniżej prezentujemy zadanie, z którym mierzyli się uczniowie.

 

Z dumą ogłaszamy również, że dwoje uczestników, którzy najlepiej rozwiązali wszystkie zadania konkursowe, zostało zaproszonych na płatne praktyki w krakowskim oddziale naszej firmy. Mamy nadzieję, że wkrótce będą zgłębiać wiedzę i wspierać dział techniczny Multiprojektu.

 

II Skawiński Turniej Wiedzy Mechatronicznej odbył się pod patronatem Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Starosty Krakowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Skawina. Pieczę naukową nad Turniejem sprawował Komitet Naukowy w składzie: przewodniczący Komitetu dr inż. Marcin Apostoł (AGH, ZSTE) oraz członkowie dr inż. Janusz Pluta (AGH), dr inż. Piotr Micek (AGH), dr inż. Dariusz Grzybek (AGH), mgr inż. Roman Serwin (ZSTE), Sławomir Bydoń (Multiprojekt).

 

Zwycięzcami II Skawińskiego Turnieju Wiedzy Mechatronicznej zostali:

Szymon Wasąg - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
Patryk Zub - ZS nr 1 w Olkuszu
Łukasz Wac - ZS nr1 w Krakowie

 

 

 

Dyrektor ZSTE w Skawinie mgr Krystyna Jędrzejczyk wita uczestników turnieju.

 

 

 

 

Jury oraz nagrodzeni laureaci z patronami oraz komitetem naukowym.

 

 

 

Powrót do listy