MT8053iE - 2 x Ethernet - Multiprojekt

MT8053iE - najmniejszy panel z dwoma portami Ethernet

MT8053iE Weintek

 
MT8053iE - najmniejszy panel z dwoma portami Ethernet
(10.12.2018)
 
Połączenie Ethernet stało się standardem dla urządzeń przemysłowych umożliwiając łatwy przesył i wymianę dużej ilości danych z urządzeniami wyższej warstwy (np. SCADA, MES).  Integracja z usługami w chmurze czy bazami danych jest pożądana w prawie każdym obiekcie powstającym na nowo, a także w modyfikowanych instalacjach. Stawiając czoło tym wymaganiom, Weintek stworzył takie urządzenia jak MT8073iE (7"), MT8090XE (10") oraz zaawansowaną serię cMT, gdzie też są panele z dwoma portami Ethernet. Teraz rodzina zostaje rozszerzona o najmniejszego przedstawiciela - MT8053iE - panel HMI z dwoma niezależnymi portami sieciowymi bazujący na dobrze znanym modelu MT8050iE.
 
Jako niepodważalny atut - panel został wzbogacony o usługę zdalnego dostępu VPN. Funkcja ta, nazwana EasyAccess 2.0, daje ogromną swobodę w dostępie zdalnym do HMI oraz podłączonych do niego urządzeń. To także powiadomienia o alarmach lub parametrach produkcji w bezpłatnym oprogramowaniu dla systemów Android, iOS, Windows. Zdalna diagnostyka, zmiana programu PLC, dane mierzone na obiekcie, alarmy i wiele innych jest w zasięgu ręki. Dwa porty Ethernet to niezakłócona praca programisty w jednej sieci, a w drugiej nieprzerwana komunikacja z PLC, falownikami, serwonapędami etc.
 
Użytkownicy dbający o bezpieczeństwo swoich sieci komputerowych będą zadowoleni z tego rozwiązania, które separuje newralgiczne urządzenia wykonawcze w sieci lokalnej od bezpośredniego dostępu z zewnątrz poprzez drugi port.
 
Podstawowe cechy panela HMI MT8053iE
- Procesor 32-bit RISC 600MHz
- Wyświetlacz 4.3", 16.7 miliona kolorów
- Dwa porty Ethernet, USB 2.0 Host, Porty szeregowe: RS232/485/422.
- Zabezpieczenie płytki elektronicznej przed korozją w klasie przemysłowej
- Szeroki zakres napięcia zasilającego: 10.5 - 28VDC
- Wspiera komunikację z ponad 300 urządzeniami używanymi w automatyce przemysłowej
- Licencja EasyAccess2.0 w cenie panela. Wystarczy zarejestrować panel w usłudze on-line. 
- Potrafi komunikować się w popularnym języku Internetu Rzeczy - MQTT, a także w dobrze znanym Modbus TCP/IP
 
 
 
Maciej Sakowicz
Doradca techniczno-handlowy
Powrót do listy