Multinaria – okazja do poznania nowych rozwiązań dla Przemysłu 4.0 - Multiprojekt
KURSY ONLINE WEBINARIA

Multinaria – okazja do poznania nowych rozwiązań dla Przemysłu 4.0

W ostatni wtorek (18 września) w Krakowie odbyły się Multinaria, czyli seminaria techniczno-przemysłowe dla osób związanych z branżą automatyki i robotyki, zorganizowane przez firmę Multiprojekt. Były to wykłady i prezentacje stworzone przez specjalistów technicznych i doradców Klienta, opiekujących się poszczególnymi, dystrybuowanymi przez nas markami. Poruszone zostały tematy praktycznego zastosowania i funkcji urządzeń, uczestnicy mogli aktywnie brać udział w dyskusji i konsultacjach z pracownikami technicznymi, a także dowiedzieć się jako pierwsi o nowych projektach firmy.

 

 

Praktycznie każda prelekcja była związana z nowoczesnymi rozwiązaniami w fabrykach i technologiami Przemysłu 4.0. Jak skonfigurować i zdalnie obsługiwać sieć rozproszoną? Jakie są współczesne możliwości wizualizacji procesów i linii produkcyjnych na panelach HMI? Jak rozwiązać problem obsługi wielu osi przez kontroler ruchu? Który z nich wybrać w jakiej sytuacji? Na te pytania odpowiadali nasi pracownicy oraz goście specjalni podczas wystąpień.

 

Przybliżone zostały również szczegóły innowacyjnych produktów naszej firmy. Jakub Żak, Konstruktor, przedstawił właśnie powstające, 6-osiowe roboty przemysłowe, których układ sterowania jest oparty o kontroler ruchu 3Motion Controller i dedykowane oprogramowanie (demo dostępne już na 3mm.multiprojekt.edu.pl). Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również opisany przez Martina Szermenta, programisty PHP, bardzo przejrzysty i intuicyjny system MES do zarządzania, monitorowania produkcji i analizowania wydajności zakładu. Krystian Mika (Progresus), opowiedział o tym, na jakie projekty Unia Europejska przyznaje dotacje. Jednym z najciekawszych gości był również Aleksander Staniszewski z firmy LinMot (Multiprojekt jest wyłącznym dystrybutorem ich produktów w Polsce), który opowiedział o możliwościach współczesnych napędów liniowych oraz przedstawił ich zastosowanie w różnych fabrykach. Jedną z ciekawostek była prezentacja naszego specjalisty ds. technicznych, Jarka Pawełka, który historię firmy Weintek przedstawił w formie czołówki filmu „Gwiezdne Wojny”.

 

Po każdym wystąpieniu uczestnicy Multinariów mieli możliwość zadawania pytań prelegentom. Krzysztof Tylutki, nasz specjalista ds. technicznych i wieloletni pracownik firmy, otrzymał niejedno podchwytliwe pytanie od Klientów – nie pozostawił jednak żadnego bez wyczerpującej odpowiedzi. Martin Szerment na koniec swojego wystąpienia trafnie skwitował misję Multiprojektu, parafrazując słowa Steve’a Jobsa:

 

„By­cie naj­bo­gat­szymi nas nie in­te­resu­je. Kłaść się do łóżka w no­cy z myślą, że stworzy­liśmy coś wspa­niałego... to się dla nas liczy”.

 

Po Multinariach rozpoczęła się część bankietowa. Wszyscy Goście zostali zaproszeni na rejs statkiem po Wiśle. Przez śluzę statek dopłynął aż do Opactwa w Tyńcu, gdzie nadszedł czas na krótki spacer po zabytkowym klasztorze, podziwianie zachodu słońca i dzikich nabrzeży Wisły. Dla nas Multinaria były nie tylko okazją do spotkania z Klientami, ale również formą świętowania 15-lecia Multiprojektu. Jak wspomniał Prezes Zarządu, dr inż. Grzegorz Góral, firma dynamicznie się rozwija, obecnie zatrudniając już około 50 osób, w 5 oddziałach w Polsce i 2 za granicą.

Odzew po Multinariach był tak pozytywny, że planujemy organizację kolejnej edycji w 2019 roku. Szczegóły wkrótce!

 

Więcej o firmie Multiprojekt i kierunkach jej działania:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.multiprojekt.pl

 

Powrót do listy