Nowe produkty LinMot w ofercie Multiprojektu! - Multiprojekt

Nowe produkty LinMot w ofercie Multiprojektu!

Firma LinMot, producent systemów silników liniowych, rozszerza swoją ofertę urządzeń wykonujących ruch liniowo-obrotowy o zupełnie nową serię. Seria PR02 charakteryzuje się zupełnie nową konstrukcją, w której silniki – liniowy i obrotowy – zintegrowane są obok siebie w wąskiej obudowie. W porównaniu z tradycyjną konstrukcją zmniejsza to znacząco całkowitą długość urządzenia. Oprócz silników w obudowie mogą znaleźć się akcesoria takie jak sprężyna MagSpring oraz czujnik momentu.

MagSpring zapewnia pasywną kompensację obciążenia i skutecznie zapobiega opadaniu osi gdy silnik nie jest pod napięciem. Sensor momentu obrotowego ułatwia integrację precyzyjnych i powtarzalnych procesów zamykania, często wymaganych np. w przemyśle farmaceutycznym. Zmieniona obudowa z gładkimi powierzchniami i prostym kształtem jest też łatwa do utrzymania w czystości. Parametry nowego PR02-52 odpowiadają już dostępnej serii PR01-52 o skoku 100mm. Siła liniowa to maksymalnie 255N a maksymalny moment wynosi 2,2Nm.

Jeszcze większą innowacją, zaprezentowaną w listopadzie 2017 na targach SPS w Norymberdze,  jest możliwość rozbudowy tego silnika o wbudowany serwonapęd. Rozwiązanie to, dedykowanie szczególnie do zamykarek karuzelowych z wieloma silnikami, pomaga rozwiązać problemy z ograniczonym miejscem i pozwala na bardziej kompaktową konstrukcję. Zintegrowany napęd do dwóch silników: liniowego i obrotowego redukuje ilość potrzebnego okablowania, do napędu doprowadzone jest tylko zasilanie i magistrala sterująca. Gama obsługiwanych protokołów jest szeroka i obejmuje ProfiNet, EthernetIP, EtherCAT, Sercos III i Ethernet Powerlink.

Firma Multiprojekt jest oficjalnym dystrybutorem produktów LinMot na terenie Polski - zapraszamy do kontaktu

 

linmot_siłownik_technika_liniowa_automatyka_multiprojekt

Powrót do listy