Multiprojekt ponownie laureatem! - Multiprojekt

Multiprojekt ponownie laureatem!

30 stycznia 2018 roku podczas spotkania podsumowującego projekt "Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego" rozstrzygnięto V edycję konkursu zawodowego „Szkoła dla pracodawców, pracodawcy dla szkoły”.

Podsumowanie konkursu rozpoczęła Marzena Machałek – sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Podkreśliła, że priorytetem państwa jest rozwój społeczny, a on dopiero może wspierać rozwój gospodarczy. Zaakcentowała dużą rolę pracodawców w prowadzonej reformie kształcenia zawodowego. Nawiązała do danych Głównego Urzędu Statystycznego mówiących o bezrobociu i przypomniała, że szkoła prowadząca kształcenie zawodowe musi sprostać wymaganiom rynku pracy i dostarczyć odpowiednie kadry. Podziękowała i pogratulowała szkołom i pracodawcom uczestniczącym w konkursie „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” za pomysłowość i zaangażowanie na rzecz kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcą.

Laureatom i wyróżnionym w konkursie wręczono dyplomy i statuetki dla szkoły i przedstawicieli pracodawców. Multiprojekt przy współpracy z ZSM nr 1 w Krakowie uzyskał tytuł laureata!

Konkurs trwał od 2 września do 16 października 2017 r. Łącznie przesłano 30 wniosków, z czego cztery nadeszły po terminie, a dwa nie spełniały kryteriów formalnych. Do dalszej oceny merytorycznej przeszło 26 zgłoszeń, spośród których wybrano następujących laureatów:

 1. Technikum Turystyczno-Gastronomiczne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach – miejsce pierwsze (obszar zawodowy 1. Turystyka i hotelarstwo).
 2. Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem – miejsce pierwsze (obszar zawodowy 2. Gastronomia i produkcja spożywcza).
 3. Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie – miejsce pierwsze (obszar zawodowy 3. Ekonomiczno-finansowo-biurowy).
 4. Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach – wyróżnienie (obszar zawodowy 3. Ekonomiczno-finansowo-biurowy).
 5. Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie – miejsce pierwsze (obszar zawodowy 4. Budownictwo, drogownictwo i instalacje budowlane).
 6. Branżowa Szkoła I Stopnia nr 5 w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu – wyróżnienie (obszar zawodowy 4. Budownictwo, drogownictwo i instalacje budowlane).
 7. Technikum Mechaniczne nr 15 w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 im. Szczepana Humberta w Krakowie – miejsce pierwsze (obszar zawodowy 5. Elektryczno-elektroniczny i teleinformatyczny).
 8. Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach – wyróżnienie (obszar zawodowy 5. Elektryczno-elektroniczny i teleinformatyczny).
 9. Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 13 w Lublinie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie – miejsce pierwsze (obszar zawodowy 9. Poligraficzno-drukarski i papierniczy).
 10. Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie – miejsce pierwsze (obszar zawodowy 10. Mechaniczny).
 11. Technikum Mechaniczne nr. 15 im. Szczepana Humberta w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1
  Szczepana Humberta w Krakowie – wyróżnienie (obszar zawodowy 10. Mechaniczny).
 12. Technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy – miejsce pierwsze (obszar zawodowy 11. Rolno-hodowlany).
 13. Branżowa Szkoła I Stopnia nr 3 w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie – miejsce pierwsze (obszar zawodowy 14. Fryzjersko-kosmetyczny).

Po uroczystym wręczeniu statuetek przez Dyrektor ORE Jadwigę Mariolę Szczypiń oraz Minister Marzenę Machałek wyróżnione szkoły przedstawiły przykłady współpracy z pracodawcą przy organizacji praktycznej nauki zawodu.

źródło: ORE

 

multiprojekt_automatyka_ore

multiprojekt_automatyka

Powrót do listy