Doktoraty wdrożeniowe - nasi pracownicy wyróżnieni! - Multiprojekt

Doktoraty wdrożeniowe - nasi pracownicy wyróżnieni!

Michał Soida, Bartosz Widera oraz Jakub Żak to trzej doktoranci Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, którzy pod skrzydłami firmy Multiprojekt realizują prace nad swoimi doktoratami z zakresu robotyki. Znaleźli się oni w dziesiątce z 377 uczestników programu, którzy zostali wyróżnieni przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina za najciekawsze tematy prac doktorskich. 

 

multiprojekt_dotoraty_wdrożeniowe_automatyka_robotyka

fot. MNiSW

Podczas uroczystości Michał Soida przedstawił założenia swojej rozprawy oraz plan współpracy AGH z Multiprojektem. Prace naukowe prowadzone są w naszej firmie w ramach realizacji projektu unijnego pt. "Przygotowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, pozwalających na uruchomienie produkcji pierwszych na świecie robotów 6-osiowych z materiałów kompozytowych wykorzystujących przekładnie mimośrodowe", którego więcej szczegółów ujawniać będziemy już niebawem. 

 

multiprojekt_dotoraty_wdrożeniowe_automatyka_robotyka

 

Doktoraty wdrożeniowe, prowadzone w systemie dualnym, to bardzo ważny etap w budowie solidnego mostu między nauką a biznesem. Doktorant (skoncentrowany na rozwiązaniu konkretnego problemu technologicznego) będzie pracował w dwóch miejscach – w przedsiębiorstwie i jednostce naukowej (uczelni, instytucie badawczym). Będzie także miał dwóch opiekunów merytorycznych – jeden wskazywany przez pracodawcę, drugi – pochodzący z jednostki naukowej.

 

multiprojekt_dotoraty_wdrożeniowe_automatyka_robotyka

Powrót do listy