Publikacje - Multiprojekt
KURSY ONLINE WEBINARIA

Publikacje

10-lecie firmy MULTIPROJEKT
10-lecie firmy MULTIPROJEKT

Napędy i sterowanie, nr 11, listopad 2013

19 października w Kopalni Soli w Bochni odbył się uroczysty bankiet z okazji jubileuszu 10-lecia działalności firmy Multiprojekt. W wydarzeniu wzięło udział niemal 200 osób. Program wydarzenia wypełniony był szeregiem podziemnych atrakcji. Pierwszym jego punktem było spotkanie o godzinie 14 pod siedzibą firmy Multiprojekt. Stamtąd nastąpił wyjazd autokarami na miejsce imprezy w Bochni. 

czytaj więcej
System automatyki budynkowej ESEA
2013-11-15
System automatyki budynkowej ESEA

APA 11/2013


System ESEA bazuje na urządzeniach przemysłowych oferowanych przez firmę Multiprojekt. Komunikacja pomiędzy urządzeniami odbywa się za pomocą sieci przewodowej RS-485 z wykorzystaniem przemysłowego protokołu transmisji danych Modus RTU/ ASCII. Dzięki takiemu rozwiązaniu stworzono system otwarty do współpracy z praktycznie dowolnym urządzeniem jakiegokolwiek producenta wykorzystującym ten standard.

czytaj więcej
Weintek CloudHMI - panel w chmurze
Weintek CloudHMI - panel w chmurze
APA 10/2013
 
Panele operatorskie ­HMI umożliwiają komunikację  człowieka z maszyną. Nowoczesne produkty wychodzą jednak daleko poza tę podstawową funkcję. Teraz stanowią one centrum wymiany danych i często powielają zadania systemów SCADA. Panele zamontowane standardowo w  maszynie i  pozwalające sterować jej pracą, do niedawna były idealnym i wystarczającym rozwiązaniem. Wraz z wyposażeniem ich w funkcję zdalnego dostępu typu VNC czy innych rozwiązań pozwalających na operowanie za pośrednictwem sieci.

 

czytaj więcej
Sterowniki PLC FATEK – możliwości komunikacyjne, przykłady aplikacji
Sterowniki PLC FATEK – możliwości komunikacyjne, przykłady aplikacji
Napędy i sterowanie, nr 9, wrzesień 2013
 
Firma FATEK istnieje od 1992 roku, a na rynku polskim funkcjonuje niemal 10 lat. W tym czasie oferta producenta z Tajwanu ewoluowała, dostosowując się do wymagań klientów. Zmiany dotyczyły między innymi możliwości komunikacji sterowników serii FBs. Dostępne są moduły komunikacyjne z interfejsami RS232 i RS485 oraz Ethernet, a także CANopen i ZigBee. Wykorzystać można otwarty protokół FATEK lub bardzo szybki C-Link i popularny Modbus RTU/ASCII oraz Modbus TCP/IP. Dodatkowo nowy moduł z portem Ethernet posiada wewnętrzny webserwer i możliwość wysyłania wiadomości e-mail.
 
czytaj więcej