Publikacje - Multiprojekt
KURSY ONLINE WEBINARIA

Publikacje

Multiprojekt jako dostawca komponentów techniki liniowej
2014-05-19
Multiprojekt jako dostawca komponentów techniki liniowej
Ważenie, Dozowanie, Pakowanie, nr 2/2014
 
Oferta firmy Multiprojekt skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, którymi są zarówno biura projektowe, producenci różnego rodzaju aplikacji, maszyn i urządzeń, jak również służby utrzymania ruchu i firmy integratorskie z branży automatyki i nie tylko. Oprócz urządzeń do sterowania, wizualizacji i napędów oferujemy technikę liniową, a wśród niej takie produkty jak prowadnice liniowe, prowadnice wałeczkowe, śruby kulowe, bloki łożyskujące z akcesoriami, moduły liniowe – katalogowe oraz projektowane na zamówienie, a także silniki krokowe z osprzętem i serwosiłowniki liniowe.

 

czytaj więcej
Serwosiłowniki liniowe firmy LinMot
Serwosiłowniki liniowe firmy LinMot

Napędy i sterowanie, nr 3, marzec 2014

Optymalizacja całkowitych kosztów operacyjnych przy użyciu elektrycznych napędów liniowych

Analiza współczynnika TCO (Total Cost of Ownership) wskazuje na wysoki potencjał oszczędnościowy przy zastąpieniu napędów pneumatycznych silnikami liniowymi. Nawet w przypadku prostych aplikacji. W coraz większej liczbie aplikacji elektryczne napędy liniowe zastępują konwencjonalne cylindry pneumatyczne. Powodów jest kilka. Są to między innymi: niska sprawność energetyczna pneumatyki, wysoki koszt przekonfigurowania, serwisowania i konserwacji, a także ograniczone możliwości kontroli systemów pneumatycznych. Ostatnie porównania całkowitych nakładów finansowych pokazują, że koszt elektrycznych napędów liniowych, biorąc pod uwagę obecne ceny komponentów i elektryczności, zwraca się już po kilku miesiącach, nawet w przypadku prostych aplikacji typu „punkt do punktu”. Pomaga to również znacząco zmniejszyć ślad węglowy. Dodatkowo elektryczne napędy liniowe zapewniają większą elastyczność w projektowaniu procesów produkcji i systemu monitorowania produkcji.

czytaj więcej
PLC FATEK do sterowania napędami serwo
2013-12-15
PLC FATEK do sterowania napędami serwo

Control Engineering Polska, nr 11, grudzień 2013

Sterowniki programowalne oprócz sterowania logiką, wejściami i wyjściami cyfrowymi, analogowymi czy obsługą PID często wykorzystywane są do kontroli pracy napędów serwo lub silników krokowych. Producenci PLC różnie rozwiązują problem obciążenia procesora sterownika związany z obliczeniami, jakie są potrzebne do poprawnego sterowania napędami. 

czytaj więcej
Multiprojekt ma już 10 lat – przegląd aktualnej oferty
Multiprojekt ma już 10 lat – przegląd aktualnej oferty
Napędy i sterowanie, nr 11, listopad 2013
 
Firma Multiprojekt – dostawca komponentów automatyki i części maszyn – w październiku obchodziła jubileusz 10-lecia swojej aktywnej obecności na rynku. Korzystając z tej okazji, w niniejszym artykule przedstawiona została przeglądowa oferta firmy. Szczegółowo zostanie omówiona propozycja producentów: Fatek, Weintek, Estun oraz Hiwin.
czytaj więcej