Publikacje - Multiprojekt
KURSY ONLINE WEBINARIA

Publikacje

Sterownik PLC firmy FATEK do sterowania napędami - seria FBs-xxMN

Seria kompaktowych sterowników FATEK FBs została wprowadzona na rynek w roku 2004 i stanowi jedną z najnowocześniejszych dostępnych na rynku jednostek sterujących PLC. Wśród wielu rodzajów sterowników PLC produkowanych przez firmę FATEK AUTOMATION CORPORATION i oferowanych przez firmę Multiprojekt na uwagę zasługują te z wbudowanym układem pozycjonowania NC (seria FBs-xxMN) pozwalającym na sterowanie silnikami (np. serwo, krokowymi lub indukcyjnymi) w pętli otwartej lub zamkniętej. Dostępne są PLC do sterowania 1 osią (FATEK FBs-20MN) lub od 2 (FATEK FBs-32MN) do 4 (FATEK FBs-44MN) osi z interpolacją liniową. Sterowniki obsługują operacje zmiennoprzecinkowe. Połączenie kilku sterowników razem pozwala na sterowanie większą liczbą osi równocześnie. 

czytaj więcej
BALDOR - kompletne rozwiązania do sterowania ruchem

(Napędy i sterowanie, nr 10/2006)
Firma Baldor od ponad 80 lat jest czołowym producentem urządzeń z zakresu techniki napędowej. Ogromne doświadczenie firmy w dziedzinie serwonapędów oraz innowacyjne podejście do tej tematyki pozwoliły na stworzenie wyjątkowego, kompleksowego systemu do sterowania ruchem. Pozwala on na zbudowanie praktycznie dowolnej aplikacji, od najprostszej, wykorzystującej pojedynczy napęd, do najbardziej skomplikowanej z programem wielowątkowym i łączem Ethernet Powerlink pozwalającym na podłączenie do 200 napędów do jednego kontrolera ruchu (!). W artykule przedstawiono ogólną charakterystykę systemu oraz poszczególne jego elementy, jak: oprogramowanie konfiguracyjne i wspomagające projektowanie, wzmacniacze serwo, sterowniki ruchu oraz silniki. 

czytaj więcej
Darmowe oprogramowanie narzędziowe sterowników PLC FATEK

WinProllader jest prostym interfejsem użytkownika służącym do programowania sterowników kompaktowych firmy FATEK. Oprogramowanie jest całkowicie bezpłatne i dostarczane wraz ze sterownikiem. Jest również dostępne do pobrania na stronach producenta www.fatek.com.pl lub wyłącznego dystrybutora sterowników na terenie Polski www.multiprojekt.com.pl. 

czytaj więcej
Sterowniki PLC FATEK - charakterystyka systemu

(Napędy i sterowanie, nr 11/2006)
Seria FBs kompaktowych sterowników PLC produkowanych przez firmę FATEK Automation Corporation stanowi jedną z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych programiście jednostek sterujących PLC. Są one dużą konkurencją cenową dla oferowanych już w Polsce sterowników, w większości przypadków przewyższając je pod względem jakości oraz parametrów technicznych. Powyższe cechy i łatwość obsługi sprawiają, że polscy programiści bardzo często decydują się na wymianę dotychczas używanych sterowników na FATEKa.

czytaj więcej