Publikacje - Multiprojekt
KURSY ONLINE WEBINARIA

Publikacje

Zdobywca Złotego Medalu Targów Automaticon 2010: Bezpośrednie napędy liniowe firmy Copley Controls

(Ważenie Dozowanie Pakowanie, nr 2/2010)
Firma Copley Controls oferuje układy napędowe oparte na siłownikach liniowych serwo. Napędy liniowe o konstrukcji siłowników eliminują większość problemów związanych z silnikami liniowymi o tradycyjnej budowie. Są od nich również tańsze i wymagają mniejszych nakładów przy uruchomieniu i serwisie. Zastosowanie tradycyjnych silników liniowych serwo jest możliwe praktycznie tylko w aplikacjach o niewielkim zabrudzeniu i wymagających bardzodużej dokładności (głównie przemysł elektroniczny).

czytaj więcej
Przykłady aplikacji z wykorzystaniem sterowników PLC firmy FATEK na terenie Polsk

(Napędy i sterowanie, nr 5/2009)
Firma Multiprojekt jest wyłącznym dystrybutorem sterowników firmy Fatek od 2004 r. Niezawodność, znakomite parametry techniczne, łatwość programowania, dostępność oraz rozsądna cena powodują, że od pojawienia się na polskim rynku sterowniki te zyskują coraz większą popularność. Znalazły zastosowanie w różnego rodzaju aplikacjach, od modernizacji prostych maszyn po skomplikowane systemy sterowania (praca kilkunastu sterowników w sieci, wiertarki współrzędnościowe, cięcie w locie, regulacja PID temperatury i sygnałów analogowych, komunikacja bezprotokołowa z innymi urządzeniami oraz inne). W artykule opisujemy niektóre aplikacje zrealizowane w Polsce.

czytaj więcej
NextMove - seria nowoczesnych wieloosiowych sterowników ruchu firmy BALDOR

(Napędy i sterowanie, nr 12/2006)
Firma BALDOR od ponad 80 lat jest czołowym producentem urządzeń z zakresu techniki napędowej. Ogromne doświadczenie firmy w dziedzinie serwonapędów oraz innowacyjne podejście do tej tematyki pozwoliło na stworzenie wyjątkowego, kompleksowego systemu do sterowania ruchem. Pozwala on na zbudowanie praktycznie dowolnej aplikacji; od najprostszej, wykorzystującej pojedynczy napęd, do najbardziej skomplikowanej, z programem wielowątkowym i łączem Ethernet Powerlink pozwalającym na podłączenie do 240 napędów do jednego kontrolera ruchu (!). W artykule opisano rodzinę sterowników ruchu, ogólną charakterystykę oraz możliwości systemu. Firma BALDOR jest światowym liderem w produkcji układów napędowych i kontrolerów ruchu. BALDOR od kilku lat – podobnie jak kilkanaście największych firm z branży automatyki – jest członkiem stowarzyszenia Ethernet Powerlink Standarization Group, zajmującego się rozwojem i standaryzacją tej coraz popularniejszej w świecie automatyki sieci czasu rzeczywistego.

czytaj więcej
Uniwersalne panele dotykowe HMI firmy Weintek

(Napędy i sterowanie, nr 2/2006) 
Panele dotykowe HMI firmy Weintek są od wielu lat znane w świecie automatyki nie tylko pod nazwą EasyView, ale również pod innymi nazwami dostawców niemieckich oraz z USA. Ze względu na parametry, łatwość programowania i kompatybilność z wieloma typami dostępnych na rynku sterowników PLC stają się bardzo efektywnym sposobem komunikacji między człowiekiem a urządzeniem, co w połączeniu z korzystną ceną powoduje, że są coraz chętniej kupowane przez automatyków i producentów urządzeń. 

czytaj więcej
Sterowanie serwonapędami i napędami krokowymi przy użyciu sterownika PLC firmy FATEK

(Napędy i sterowanie, nr 1/2006) 
Wśród sterowników kompaktowych produkowanych przez firmę FATEK można wyróżnić serię MN dedykowaną do sterowania napędami serwo lub silnikami krokowymi. Specjalne funkcje pozwalają w prosty i szybki sposób skonfigurować napęd, a bardzo dobre parametry techniczne (wejścia i wyjścia różnicowe działające z prędkością do 920 kHz) umożliwiają sterowanie z dużymi prędkościami przy jednoczesnym utrzymaniu dużej dokładności. 

czytaj więcej
Kompaktowe sterowniki programowalne FATEK Zaskakujące możliwości za rozsądną cenę

(Napędy i sterowanie, nr 10/2005) 
Seria FBs kompaktowych sterowników PLC produkowanych przez firmę FATEK Automation Corporation stanowi jedną z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych programiście jednostek sterujących PLC. Są one dużą konkurencją cenową dla oferowanych już w Polsce sterowników, w większości przypadków przewyższając je pod względem jakości oraz parametrów technicznych. Powyższe cechy i łatwość obsługi sprawiają, że polscy programiści bardzo często decydują się na wymianę dotychczas używanych sterowników na FATEK-a. 

czytaj więcej