cMT-CTRL01 - programowalny kontroler logiczny IIoT - Multiprojekt
KURSY ONLINE WEBINARIA

cMT-CTRL01 - programowalny kontroler logiczny IIoT

IIoT rozpoczynając rewolucję w Przemyśle 4.0, sprawił, że zaczęto chętniej szukać sposobów na modernizację fabryk poprzez wprowadzanie inteligentnych rozwiązań. Wychodząc naprzeciw potrzebom, Weintek zintegrował program CODESYS i  bramę IIoT, przedstawiając cMT-CTRL01, programowalny kontroler logiczny IIoT. Jest to nowy model z wbudowanym CODESYS, który oprócz pracy ze wszystkimi modułami iR, oferuje wsparcie dla protokołów IIoT oraz usługę zdalnego dostępu EasyAccess, spełniając swoją podstawową rolę w inteligentnym systemie automatyzacji.

 

 

Charakteryzuje się następującymi cechami:

 

- posiada wysokowydajny system PLC programowalny w CODESYS

Środowisko programistyczne CODESYS umożliwia programowanie z użyciem wszystkich języków programowania wymienionych w normie IEC 61131-3. Są to języki FBD / LD / IL / ST / SFC / CFC. Sterownik PLC cMT-CTRL01 posiada nie tylko wbudowaną obsługę CODESYS, ale także współpracuje z modułami z serii iR, które można elastycznie dodawać do cMT-CTRL01 w celu rozszerzenia funkcjonalności systemu w zależności od potrzeb aplikacji.

 

- ma wbudowaną obsługę protokołów IIoT

Dzięki wbudowanej bramce protokołów komunikacyjnych, cMT-CTRL01 obsługuje standardy protokołów IIoT: OPC UA i MQTT. Dane zarówno ze sterownika PLC cMT-CTRL01, jak i podłączonych do niego urządzeń można przesłać do chmury obliczeniowej za pomocą OPC UA lub MQTT.

 

- obsługuje ponad 300 sterowników PLC

Dzięki wbudowanemu protokołowi Modbus TCP / IP oraz ponad 300 innych protokołów używanych przez głównych producentów sterowników PLC, sterownik cMT-CTRL01 idealnie sprawdza się w szerokiej gamie aplikacji.

 

- posiada wbudowaną obsługę EasyAccess 2.0 (opcjonalnie) 

Użytkownicy mają dostęp do wbudowanej usługi zdalnego dostępu EasyAccess 2.0 wykorzystując ją do programowania urządzenia w CODESYS oraz monitorowania stanu działania, zmniejszając w ten sposób koszty konserwacji. Dzięki powiadomieniom push aplikacji EasyAccess 2.0, otrzymujemy natychmiastowe informacje o błędach, w celu szybkiego ich rozwiązania.

 

- próbkuje dane oraz oferuje dziennik zdarzeń

Brama IIoT obsługuje funkcje próbkowania danych i dziennika zdarzeń, a powiązana z nimi historia danych może zostać przechowywana  na karcie SD lub zostać synchronizowana z bazą danych SQL.

 

- posiada dwa porty Ethernet

cMT-CTRL01 jest wyposażony w dwa porty Ethernet, które można wykorzystać, jako:
1. Jeden port Ethernet dla CODESYS, a drugi dla bramy IIoT.
2. Oba porty Ethernet do bramy IIoT: jeden port łączy się z komputerem hosta lub Internetem, natomiast drugi z lokalnym sterownikiem PLC, połączonym przez sieć Ethernet.

 

 

Powrót do listy