Flex-6-Nano: wydajny, kompaktowy, elastyczny - Multiprojekt
KURSY ONLINE WEBINARIA

Flex-6 Nano: wydajny, kompaktowy, elastyczny

Flex-6 Nano to zintegrowane rozwiązanie EtherCAT prosto z brytyjskich wysp. Kontroler ruchu umożliwia zaawansowane sterowanie nawet  64 osiami ruchu. Niewielkie wymiary urządzenia pozwalają na wykorzystanie jego możliwości nawet w trudnych warunkach montażowych na szynie DIN.  
 
 
Kontroler ruchu można rozszerzyć o system Flexslice. Eliminuje to potrzebę użytkowania złącza EtherCAT. Moduły systemu Flexslice stanowią solidne, bardzo szybkie i elastyczne rozwiązanie zarówno do sterowania ruchem, jak i do ogólnej automatyki. Czasy cykli EtherCAT sięgają nawet do 125 µs, a złącze szyny korzysta z technologii EBUS w celu przyłączenia wszystkich podmodułów do sieci EtherCAT bez obniżania skuteczności działania. System Flexslice oferuje szereg cyfrowych i analogowych modułów wejść/wyjść, jak również modułów ruchu z wyjściami impulsowymi i kierunkowymi – przeznaczonymi do precyzyjnego pozycjonowania silników krokowych i serwonapędów poprzez odpowiednią technologię napędu.  Firma Multiprojekt jest dystrybutorem tego oraz wielu innych produktów Trio Motion Technology. 
 

Flex-6 Nano znajduje zastosowanie w maszynach służących do: gięcia, produkcji baterii, składania kartonów, nawijania cewek, cięcia na długość, pakowania typu flow-pack, nakładania kleju, szlifowania / kruszenia, przenoszenia, prowadzenia kontroli, etykietowania, pakowania, drukowania, tłoczenia, spawania, wykorzystujących roboty.

 
 
 
Najważniejsze cechy oraz funkcje Flex-6 Nano: 
 
Przejrzyste tryby połączenia – oprogramowanie Motion Perfect v4 umożliwia programowanie w języku BASIC, może łączyć się z koordynatorami ruchu w trybie bezpośrednim, narzędziowym lub synchronicznym- czyli połączenie na poziomie odpowiednim do danych operacji. 
 
 
Funkcja „inteligentne drivery”– umożliwia podgląd i kontrolę stanu sieci, wgląd w informacje o stanie konkretnego sterownika, odczyt i ustawianie obiektów CoE w zdalnym napędzie.  
Dołączone wsparcie dla IEC 61131-3 – edytor programu może być używany do tworzenia i edytowania programów IEC 61131-3 z wykorzystaniem tekstu strukturalnego, bloków funkcyjnych, sekwencyjnych schematów funkcjonalnych oraz schematów drabinkowych. 
 
 
Podgląd danych – podglądy danych VR (wirtualnej rzeczywistości) i tabeli można tak ustawić, żeby wyświetlały niesąsiadujące zakresy danych, a przy włączonej automatycznej aktualizacji będą dawać podgląd wartości na żywo. 
Synchronizacja zegara czasu rzeczywistego – zegar czasu rzeczywistego koordynatora ruchu synchronizuje się z zegarem komputera PC za jednym kliknięciem. 
 
Generacja pliku rozruchowego – ulepszony kreator do generowania i modyfikacji pliku rozruchowego STARTUP.BAS. 
Narzędzie wizualizacji maszyn w 3D – wgranie modelu bryłowego 3D pracujących części ruchu maszyny i wykonanie jego animacji, aby zobaczyć symulację sterowaną z poziomu programu ruchu. 
 
CAD2Motion  
Jest to program zaprojektowany tak, by umożliwić użytkownikom przenoszenie dwuwymiarowych ścieżek ruchu wygenerowanych w programach typu CAD do programów TrioBASIC. 
Program pozwala użytkownikowi na tworzenie ścieżek ruchu w pakiecie CAD (np. AutoCAD) i konwertowanie ich do kodu wykonywalnego przez Koordynatora Ruchu Trio. Zazwyczaj informacje ścieżki będą rysowane na pojedynczej warstwie w pakiecie CAD i eksportowane jako plik DXF. Plik DXF (wyłącznie warstwa ze ścieżką ruchu) jest wczytywany do programu CAD2Motion w celu stworzenia programu 2D do śledzenia ścieżki ruchu. 
 
Trio PCMotion jest to komponent ActiveX pozwalający na bezpośrednie podłączenie do koordynatora ruchu Trio z niestandardowej aplikacji użytkownika. Może być stosowany do sterowania dowolną funkcjonalnością koordynatora ruchu, jak i do przesyłania plików tekstowych do sterownika. 
 
TextFileLoader może wczytywać pliki do pamięci koordynatora ruchu lub na kartę SD. Pozwala to na wczytywanie plików maszynowych napisanych w językach tekstowych, takich jak G-Code i HPGL, do koordynatora ruchu, gdzie mogą być wykonywane przez program TrioBASIC.  
 
 
Patryk Mocak
Doradca techniczno-handlowy 
Powrót do listy